قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۲۲۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

درگیر جنگ رسانه ای هستیم/ هر مسئولی قصور خود را به گردن بگیرد

یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه امروز در عرصه رسانه درگیر هستیم و یک اظهار نظر غلط می تواند عواقب نامناسبی به دنبال داشته باشد گفت: در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی همه تقصیرها بر گردن یک نفر نیست، همه افرادی که دچار اشتباه شدند باید مسئولیت خود را بپذیرند.

درگیر جنگ رسانه ای هستیم/ هر مسئولی قصور خود را به گردن بگیرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از همدان، حجت الاسلام سیدمجتبی حسینی یمین امشب در مراسم گرامیداشت یاد جانباختگان سانحه هواپیمای اوکراینی با بیان اینکه جامعه دچار فتنه شود ایمان برخی متزلزل می شود اظهار کرد: خداوند متعال برخی شکست ها و پیروزی ها را به وجود می آورد تا ایمان افراد مشخص شود.

وی با بیان اینکه امروز در  جنگ سخت قرار نداریم و بیشتر در عرصه  جنگ نرم هستیم ادامه داد: در دنیای امروز می توان ملتی را دید که در عرصه سخت ببرد و در عرصه نرم ببازد و یا برعکس آن اتفاق بیافتد .

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه در عرصه جنگ رسانه نیز این بحث وجود دارد خاطرنشان کرد: هدف قرار دادن پایگاه نظامی آمریکا توسط جمهوری اسلامی ایران یک برد بزرگ نظامی است اما برخی در عرصه رسانه به گونه ای عمل می کنند که این پیروزی بزرگ را شکست نشان دهند.

وی با بیان اینکه کار جنگ رسانه ای نیز جز این نیست که اتفاقات مهم را به حاشیه ببرد و یا اذهان را به سمت دلخواه خود هدایت کند گفت: داغ از دست دادن هموطنانمان در پرواز اوکراین بسیار سنگین است اما نباید فراموش کنیم که در عرصه نظامی علیه آمریکا برد بزرگی به دست آوردیم.

سواد رسانه ای برای جامعه ما از آب واجب تر است

حسینی یمین با اشاره به اینکه امروز در عرصه رسانه درگیر هستیم و یک اظهار نظر غلط می تواند عواقب نامناسبی به دنبال داشته باشد تأکید کرد: سواد رسانه ای برای جامعه ما از آب واجب تر است.

وی اظهار کرد: بحث های مختلفی در خصوص سانحه هوایی مطرح می شود بنابراین هرچه سریعتر همه مسئولان نه تنها ستاد کل نیروهای مسلح بلکه شورای عالی امنیت ملی به ریاست رئیس جمهور نیز باید اظهار نظر صحیح کرده و قصور خود را بپذیرند چراکه تفرقه برای جامعه سم است و برخی از اظهارنظرها باعث ایجاد تفرقه می شود.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه نباید مردم احساس کنند دوگانگی ایجاد شده و هر فردی راه خود را می رود افزود: فقط یک نفر اشتباه نکرده و همه باید مسئولیت خود را بپذیرند و به مردم صادقانه بگویند.

وی با بیان اینکه باید ماجرا را صادقانه به مردم بگویند چراکه می پذیرند تصریح کرد: سردار سلامی و سردار حاجی زاده شجاعانه مسئولیت را پذیرفتند اما تنها یک نفر مرتکب اشتباه نشده است، همه مسئولان مختلف در دولت و دیگر سازمان ها بیایند آنچه را که به آن ها مربوط می شود مطرح کنند.

حسینی یمین خاطرنشان کرد: غم سنگینی برای همه ماست که عزیزانمان را از دست دادیم اما اگر مسئولان صادقانه با مردم سخن، آنان را خواهند بخشید.

وی گفت: ایجاد تفرقه و تشتت آرا در جامعه مطلوب نیست و باید به آن پایان داد.

انتهای پیام/۸۹۰۴۰/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha