قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۲۲۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رویترز: ظریف در اجلاس داووس شرکت نمی کند

یک رسانه غربی امروز سه شنبه مدعی شد وزیر خارجه ایران در اجلاس «مجمع جهانی اقتصاد» که هفته آینده در «داووس» برگزار می شود شرکت نخواهد کرد.

رویترز: ظریف در اجلاس داووس شرکت نمی کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یک رسانه انگلیسی مدعی شده «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران حضور در اجلاس «مجمع جهانی اقتصاد» که هفته آینده در «داووس» سوئیس برگزار می شود را لغو کرده است.

خبرگزاری «رویترز» به نقل از سازمان دهندگان اجلاس داووس نوشته در حالی که ظریف حضور در این اجلاس را لغو کرده «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا قرار است در آن شرکت کند.

نام وزیر خارجه ایران، در فهرست نزدیک به ۳۰۰۰ نفری که در این نشست با عنوان «هم قطاران برای دنیایی پایدار و منسجم» شرکت خواهند کرد وجود ندارد.

«بورگ برند»، رئیس مجمع جهانی اقتصاد گفت: «باید مسئله لغو حضور وزیر خارجه ایران را در چارچوب ابهامات موجود در منطقه و اتفاقات داخل ایران تعبیر کرد.»

مجمع جهانی اقتصاد یا داووس همه ساله با حضور سیاستمداران و فعالین بخش های مختلف اقتصادی و با هدف نزدیک کردن ملل مختلف در راه پیدا کردن راهبردی برای پیشرفت اقتصاد جهان برگزار می شود.

حدود یک ماه پیش «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کاخ کرملین هم گفته بود «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه، برنامه ای برای شرکت در نشست اقتصادی داووس سوئیس ندارد.

قرار است اجلاس داووس بین ۲۱ تا ۲۴ ماه ژانویه (۱ تا ۴ بهمن) برگزار شود.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha