قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۲۲۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استاندار: رسیدگی به نیازهای سیل زدگان سیستان وبلوچستان ضروری است

استان ها سیستان و بلوچستان چابهار استاندار سیستان وبلوچستان گفت: رسیدگی به نیازهای اساسی سیل زدگان جنوب این استان بویژه شهرستان های چابهار و کنارک ضروری است و تمامی دستگاه های اجرایی باید برای…

استاندار: رسیدگی به نیازهای سیل زدگان سیستان وبلوچستان ضروری است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، احمدعلی موهبتی روز سه شنبه در شورای اداری سیستان وبلوچستان که با حضور رییس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو در چابهار برگزار شد اظهار داشت: تخصیص ویژه اعتبارات برای حل مشکلات روستاها و پیگیری مسائل مهم سیلزدگان از ضرورت های اجتناب ناپذیر است.

وی بیان کرد: تکمیل پروژه های نیمه تمام، تخصیص به موقع اعتبارات و کاهش مشکلات و تامین زیرساخت ها از خواسته های بحق مردم این منطقه است.

استاندار سیستان و بلوچستان از مسوولان کشوری خواست تا توجه بیشتری به رفع مشکلات سیلزدگان داشته باشند.

رییس اورژانس کشور نیز گفت: تعداد سه بالگرد برای جابجایی بیماران به جنوب سیستان وبلوچستان اختصاص یافته و تعداد پزشکان و کادر بهداشتی درمانی نیز افزایش پیدا کرده است.

پیر حسین کولیوند افزود: از بسیاری از روستاهای سیلزده سیستان و بلوچستان بازدید کردیم که بیشتر مشکلات آنها نبود موادغذایی و لوازم ضروری زندگی بود که باید تامین تا مردم دچار بیماری نشوند.

وی بیان کرد: دام های تلف شده و عدم دفن آنها مردم سیلزده را با بیماری و مشکلات جدی مواجه می کند.

رییس اورژانس کشور بر خدمات رسانی بیشتر به سیلزدگان تاکید کرد و گفت: مراقبت های بهداشتی و درمانی به خوبی در منطقه در حال انجام است و امیدواریم مسوولان با حضور به موقع موارد را پیگیری کنند.

مدیرعامل منطقه آزادچابهار نیز با قدردانی از تلاش های مسوولان و حضور آنان در مناطق سیلزده این شهرستان اظهار داشت: نیاز است تا مشکلات مردم سیلزده جنوب سیستان و بلوچستان هر چه سریعتر حل شود.

عبدالرحیم کردی افزود: منطقه آزاد چابهار در راستای سند توسعه محور شرق راه اندازی شده و پروژه های بزرگی نظیر توسعه بندر، فرودگاه بین المللی، راه آهن چابهار به سرخس و فولاد و پتروشیمی تعریف و هم اینک اجرایی شده اند.

وی بیان کرد: کشورهای همجوار و بزرگ دنیا به دنبال متصل شدن به یکدیگر و رسیدن به بازارهای هدف هستند و چابهار نقطه تلاقی همه ی کشورهای منطقه است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: هم اینک ۲۳۰ میلیارد تومان پروژه در این شهرستان در حال اجراست.

وی تصریح کرد: توسعه منطقه آزادچابهار در سال های گذشته مطرح اما عملی نشده و خیلی خوشحالیم که طرح توسعه این منطقه هم اینک به تصویب مجس شورای اسلامی رسیده است.

کردی گفت: سندتوسعه محور شرق از ظرفیت های مهم توسعه ملی است و باید این سند با پیوست ملی و بین المللی احیا شود.

نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان  و امام جمعه زاهدان نیز اظهار داشت: رسیدگی به آسیب دیدگان سیل و تامین امکانات موردنیاز توسط مسوولان تسریع شود.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی بیان کرد: مسوولان بویژه رهبر معظم انقلاب توجه ویژه ای به این استان دارند.

وی بیان کرد: از مناطق مختلف سیلزده سیستان و بلوچستان بازدید و در جریان مشکلات قرار گرفتیم و درخواست داریم به مشکلات سیل زدگان توجه بیشتری شود.

امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان نیز اظهار داشت: پیشگیری از حوادث سیل از ضرورت هاست و باید قبل از هر چیز در مناطق دشتیاری و سایر روستاهای شهرستان چابهار اقدامات لازم انجام شود.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی گفت: کار کارشناسی در بحث ساخت جاده ها، مدارس دولتی، خانه های بنیاد مسکن و مددجویان انجام نشده و حتی از خانه های خشتی گلی اهالی دشتیاری بیشتر آسیب دیده اند.

وی ادامه داد: چابهار و منطقه دشتیاری بیشترین اراضی کشاورزی حاصلخیز سیستان و بلوچستان را دارند که در صورت توجه و تامین آب بهترین محصولات را می توان برداشت و هزاران شغل ایجاد کرد.

امام جمعه اهل سنت مسجد مکی زاهدان ادامه داد: امیدواریم هر چه سریعتر به مسائل و مشکلات سیل زدگان جنوب سیستان وبلوچستان بویژه چابهار و کنارک رسیدگی شود.

نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از همه ی مسوولان محلی، استانی و کشوری برای رسیدگی به مشکلات مردم بویژه سیلزدگان قدردانی می شود.

عبدالغقور ایران نژاد افزود: مردم این منطقه شغل اندک کشاورزی و دامداری را داشته اند و هم اینک با سیل اخیر کشاورزی و دامپروری آنان نابود شده است.

وی بیان کرد: پروژه های نیمه تمام راه، آب، تلفن و اینترنت در چابهار نیاز است هر چه سریعتر تکمیل شوند.

معاون بازسازی بنیادمسکن کشور نیز اظهار داشت: برای بازسازی خانه های مسکونی در نقاط سیلزده آمادگی داریم و اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

عزیزالله مهدیان افزود: تمام خانه های غیراستاندارد باید به خانه مناسب تبدیل شوند و امیدواریم مسکن مردم روستایی مقاوم شود.

وی بیان کرد: ۱۱ هزار واحد مسکونی در سیستان وبلوچستان در حال ساخت است که تاکید ما بر تکمیل هر چه سریعتر آین واحدهاست.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha