قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۲۲۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بازگشت ۱۳۰۰ آواره سوری در ۲۴ ساعت اخیر

مرکز آشتی روسیه از بازگشت ۱۳۰۰ آواره سوری به کشور خود در ۲۴ ساعت اخیر خبر داد.

بازگشت ۱۳۰۰ آواره سوری در ۲۴ ساعت اخیر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،   مرکز آشتی طرف های درگیر در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، در ۲۴ ساعت اخیر ۱۳۰۰ آواره سوری از کشورهای میزبان وارد سوریه شده اند.

بر اساس گزارش شبکه «المنار»، در بیانیه این مرکز آمده: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۱۲ آواره به اراضی کشورهای خارجی وارد سوریه شده اند که ۲۰۵ آواره – ۶۲ زن و ۱۰۵ کودک- از لبنان و از طریق گذرگاه های «یابوس و تلکلخ» و ۱۱۰۷ آواره – ۳۳۲ زن و ۵۶۲ کودک- از اردن و از طریق گرذگاه «نصیب» به سوریه بازگشتند.

در ادامه این بیانیه آمده، از ۱۸ ژوئیه ۲۰۱۸ تا کنون ۴۸۰ هزار آواره سوریه وارد کشور خود شده اند که حدود ۱۵۲ هزار نفر آنها در لبنان و بیش از ۳۲۸ هزار نفر آنها در اردن بوده اند.

با آزادی بخش اعظم خاک سوریه از کنترل تروریست ها و بازگشت امنیت به این کشور روند بازگشت آوارگان سوری به خانه هایشان هم سرعت گرفته است و بیش از شش میلیون آواره سوری تاکنون به کشورشان بازگشته اند.

از زمان آغاز بحران سوریه در اواخر سال ۱۳۸۹، ۱۲ میلیون نفر از جمعیت ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری این کشور آواره شدند که ۵۰۰ هزار نفر آنها در داخل این کشور و قریب به هفت میلیون نفر دیگر به ترکیه، لبنان، اردن، مصر و برخی کشورهای اروپایی آواره شدند.

انتهای پیام/م

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha