قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۲۲۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تاثیر منفی تعهد ارزی بر روند صادرات

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قم گفت: بحث تعهد ارزی موجب کاهش صادرات صادرکنندگان قمی به عراق و افغانستان شده است.

تاثیر منفی تعهد ارزی بر روند صادرات

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ابوالفضل خاکی ظهر امروز در جلسه کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم با اشاره به صنایع پتروشیمی اظهار کرد: این صنایع جزو صنایع مادر هستند که باید مواد اولیه واحدهای تولیدی را تامین کنند، اما برای بازکردن ال سی داخلی برای خرید از صنایع پتروشیمی داخلی باید سود سالیانه 36 درصد پرداخت شود.

وی ادامه داد: بعضی از موانع مانع از صعودی شدن صادرات شده است، برای خرید ماشین آلات جدید و ایجاد واحدهای تولیدی جدید تسهیلاتی در نظر گرفته نشده است که به مدت 3 تا 4 سال باشد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قم افزود: عراق و افغانستان جزو بازارهای اصلی صادرات استان هستند و واحدهای تولیدی قم نتوانستند که ارز را از خریداران این کشورها دریافت کنند و برای تعهد ارزی مجبور به خرید ارز از بازار آزاد هستند.

وی خاطرنشان کرد: بحث تعهد ارزی موجب کاهش صادرات صادرکنندگان قمی به عراق و افغانستان شده است، اگر این تعهد ارزی انجام نشود، مالیات بر ارزش افزوده به صادرکنندگان بازگردانده نمی شود.

انتهای پیام/78004*30

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha