قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۱۸۴۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آمادگی شهرداری پردیس برای ساخت آرامستان

شهردار پردیس در خصوص نبود آرامستان در شهر پردیس و آمادگی شهرداری برای تحویل گرفتن زمینی برای ساخت آرامستان گفت: زمینی برای ساخت آرامستان جانمایی شده و منتظر دریافت مجوزها و پاسخ استعلام ها از سوی سازمان محیط زیست هستیم.

آمادگی شهرداری پردیس برای ساخت آرامستان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، کوروش گلریز شهردار پردیس در پردیس در خصوص نبود آرامستان در شهر پردیس و آمادگی شهرداری برای تحویل گرفتن زمینی برای ساخت آرامستان، اظهار کرد: یکی از خواسته های به حق و به جای مردم شهر پردیس ساخت آرامستان است که طی آخرین جلسه مشترک با حضور  رئیس شورای اسلامی شهر و مدیران شرکت عمران، پیشرفت های خوبی در این موضوع حاصل شد.

وی با بیان اینکه، زمینی برای ساخت آرامستان جانمایی شده و منتظر دریافت مجوزها و پاسخ استعلام ها از سوی سازمان محیط زیست هستیم، افزود: پس از اظهار نظر این سازمان انتظار داریم این جانمایی جدید به زودی به نتیجه برسد و ما نیز آمادگی کامل داریم تا به محض اینکه شرکت عمران زمین را تحویل شهرداری داد مقدمات ساخت آرامستان را آغاز کنیم تا شهر پردیس پس از سال ها دارای آرامستان بشود.

گلریز اضافه کرد: متراژ درخواستی ما برای ساخت آرامستان ۵۰ هکتار بوده اما مقدار زمین اختصاص یافته و یا قابل انتقال به شهرداری هنوز مشخص نشده اما بر اساس متراژ زمین برنامه ریزی هایی برای شروع کار انجام خواهد شد.

احداث دفتر خدمات شهری شهرداری در خرمدشت 

شهردار پردیس در خصوص گلایه شهروندان برای عبور اتوبوس های پردیس تهران از آزادراه و عدم سرویس دهی به مناطق صنعتی، گفت: یکی از برنامه های شهرداری و شورای اسلامی شهر در فاز ۷ این شهر که بافت صنعتی است احداث دفتر خدمات شهری خواهد بود تا این دفتر پیگیر ساماندهی این منطقه باشد.

وی با بیان اینکه ساماندهی ابتدا در حوزه حمل و نقل عمومی انجام خواهد شد و شهرداری این تخصیص را به این منطقه داده اما نیاز به بروزرسانی و تعمیر اتوبوس ها الزامی است، تصریح کرد: سازمان حمل و نقل عمومی شهرداری طی قراردادی در حال اورهال این اتوبوس ها است و در صورت تعمیر، این وسایل نقلیه عمومی در خطوط داخلی استفاده خواهند شد.

گلریز افزود: در بخش اول مدنظر داریم تا پس از اخذ مجوزهای قانونی اتوبوس های درون شهری را بین پردیس و فاز ۷ که منطقه صنعتی خرمدشت و حومه را شامل می شود برقرار کنیم و به محض اینکه تعمیر و تایید استانداردهای لازم، خطوط راه اندازی می شود.

شهردار پردیس با بیان اینکه، خطوط اتوبوسرانی به تهران و پردیس به صورت مستقیم دائر شده و ناوگان حمل و نقلی که در اختیار داریم امکان عبور از از جاده قدیم را ندارند، ادامه داد: در صورتی که بتوانیم با شرکت های خصوصی که دارای استانداردهای لازم برای تردد بین شهری باشند قرارداد ببنیدیم، سازمان حمل و نقل پیگیری خواهند کرد.

وی اضافه کرد: این اقدامات پس از بررسی ها، اخذ مجوزها، استانداردسازی مد نظر قرار خواهد گرفت زیرا پلیس راه باید مجوز تردد به خودروهای حمل و نقل برون شهری بدهد تا خطوطی ایمن برای تردد شهروندان برقرار شود.

اولین چراغ قرمز در پردیس نصب می شود

گلریز در خصوص اینکه ترافیک در نقاط مختلف بسیار زیاد شده و برنامه شهرداری در این حوزه چیست، بیان کرد: شهرداری در جهت اصلاح هندسی در چند نقطه پرترافیک ورود کرده اما طی سال اخیر با رشد روز افزون جمعیت شهر پردیس مواجه شدیم که باعث شده با معضل ترافیک درون شهری مواجه شویم.

شهردار پردیس با تاکید بر اینکه، شهرداری با اخذ مجوز شورا و رعقد قرارداد با مشاور، سازمان حمل و نقل شهرداری اقدام به اصلاح تعدادی از نقاط و میادین پرترافیک را آغاز کرد، افزود: در ابتدا برای روانسازی ترافیک بازگشاییوحاشیه میدان امام خمینی(ره) را آغاز و طی ماه های اخیر به اتمام رسید، در ادامه این طرح میدان فلسطین و در ماه آینده دو نقطه دیگر شهر اصلاح خواهند شد.

وی ادامه داد: به زودی در تقاطع خیابان معلم در فاز ۳ پردیس نصب چراغ راهنمایی را در برنامه خواهیم گذاشت که با این اقدام اولین چراغ راهنمایی و رانندگی در شهر پردیس نصب خواهد شد و سپس در برنامه داریم تا در یک نقطه دیگر از شهر هم برای کاهش ترافیک چراغ راهنمایی و رانندگی بگذاریم.

گلریز اضافه کرد: نقطه دوم نصب چراغ قرمز در تقاطع بلوار ابن سینا خواهد بود که مشاور پس از بررسی های کارشناسی، اخذ قرارداد، و با اخذ مجوز از شورای ترافیک شهرستان به زودی محقق خواهد شد.

اصلاح هندسی ۱۰ نقطه از شهر پردیس

شهردار پردیس تصریح کرد: شهرداری در برنامه دارد تا در ۱۰ نقطه از شهر با نصب چراغ راهنمایی و رانندگی، تابلو های خطر، سرعت گیر، و... خطر تصادف را برای شهروندان کاهش دهد که بخش عمده ای از این ده نقطه تا پایان سال اصلاح هندسی خواهند شد.

وی افزود: میدان فلسطین، کمربندی جنوبی شهر، خیابان خرمشهر، انتهای فروردین جنوبی و... از نقاط دیگر شهر است که تغییرات هندسی در شرایط ثبات آب و هوا اعمال خواهد شد تا بتوانیم ترافیکی روان را در شهر پردیس. داشته باشیم.

اتمام کمربندی شمالی پردیس تا پایان سال آتی

گلریز ادامه داد: به شهروندان این نوید را می دهیم که در سال آینده کمربند شمالی شهر پردیس مانند کمربند جنوبی که به اتمام رسیده انجام خواهد شد، همچنین روشنایی این کمربندی هم تا پایان سال آینده به اتمام خواهد رسید که قطعاً این اصلاح هندسی ها تاثیر بسزایی در کاهش ترافیک در مواقع پرترافیک شهر خواهد داشت.

شهردار پردیس در خصوص کم بودن تعداد پارکینگهای عمومی در شهر، گفت: ما در میدان عدالت پارکینگی داریم که با طرحی مهندسی درصدد هستیم به پارکینگ طبقاتی تبدیل کنیم اما به دنبال. جذب سرمایه گذار هستیم که در صورت تحقق می توانیم بخش زیادی از گره ترافیکی این نقطه را پوشش و کاهش دهیم 

مسوولان مدارس با شهرداری همکاری کنند

وی در خصوص اینکه تعدادی از خیابان هایی که دارای مدسه هستند سرعت گیر ندارند، گفت: یکی از ایراداتی که به شهرداری پردیس می گیرند، نصب سرعت گیرهای زیاد در خیابان ها است اما نصب این سرعت گیر ها برای ایمنی شهروندان بسیار مهم است.

گلریز ادامه داد: برای کنترل سرعت و ایمنی بهتر طراحی مشاوران با توجه به نیاز و اعلام شهروندان سرعت گیرهای خوبی نصب شده اما اقدامات خوبی انجام شده و بخش زیادی از انتظارات مدارس برآورده شده اما اگر مدارس جدیدی نیاز به سرعت گیر یا نصب علائم دارند با اطلاع دادن به آموزش و پرورش و یا ثبت در سامانه ۱۳۷ شهرداری ما را در شناسایی نقاط و رفع خطر احتمالی یاری کنند.

هرساله پل های عابر رنگ آمیزی و مرمت می شوند

شهردار پردیس در خصوص زنگ زدگی برخی پل های عابر در شهرپردیس، بیان کرد: با توجه به توپوگرافی خشک و سرد شهر پردیس و اینکه برودت و شرایط آب و هوایی در این شهر بسیار سخت تر از دیگر نقاط استان است پل های عابر پیاده هر ساله نیاز به تعمیر و مرمت دارند.

وی اضافه کرد: سال گذشته در طرح استقبال بهار این اقدام انجام شد اما به دلیل برودت هوا و محیا نشدن شرایط رنگ آمیزی و تعمیر پل ها، همچنان در انتظار بهبود شرایط آب و هوا هستیم و قطعاً در کوتاه ترین زمان ممکن این مشکلات حل خواهد شد.

گلریز در خصوص توپوگرافی خاص و پردیس و آمادگی شهرداری برای خدمات دهی به شهروندان فازهای دیگر شهر و نمک پاشی معابر، اظهار داشت: در اواسط آبان ماه به اتفاق اعضای شورا اسلامی شهر از تجهیزات برف روبی بازدید کردیم و با تلاش پرسنل و برنامه ریزی های انجام شده قطعاً آمادگی خوبی برای زمان بارش برف خواهیم داشت.

شهردار پردیس تصریح کرد: شهرداری در بحث خرید نمک اقدام کرده و دپو در انبار انجام شده و با توجه ایجاد تاسیسات خاص و ساخت سوله ویژ نگهداری نمک در بلندمدت نیز هیچ آسیبی به نمک های انبار شده نمی رسد.

وی افزود: هفت دستگاه خودروی مکانیزه و هفت دستگاه خودرو دستی به همراه لودر، کامیون، گلیدر و سایر ادوات خدمات شهری در زمان بارش نزولات آسمانی آماده خدمات دهی به شهروندان هستند.

گلریز ادامه داد: شهروندان توجه داشته باشند که با توجه به توپوگرافی سخت شهر، فراز و نشیب های خیابان ها استفاده بیش از اندازه از نمک به محیط زیست و فضای سبز آسیب زیادی می زند و باید از این ذخایر کمتر استفاده شود و بیشتر نسبت به تجهیز خودروها به زنجیر چرخ اقدام و از تایر های یخ شکن استفاده کنند تا مشکل کمتری برای محیط زیست به وجود بیاید.

شهردار پردیس اضافه کرد: با توجه به اینکه ترافیک شهری افزایش پیدا کرده، در مواقع بارش برف شهروندان همکاری بیشتری با شهرداری داشته باشند تا بتوانیم خدمات خوب و در خور شان شهروندان را ارائه بدهیم.

وی در ادامه تاکید کرد: این آمادگی در بین پرسنل شهرداری وجود دارد تا اگر بارش شدید برف در شهر پردیس داشتیم معابر را مناسب سازی کرده تا مردم تردد سهل و آسانی داشته باشند.

گلریز در خصوص ریزش دیواره های حاشیه بلوار سفیر امید، گفت: پس از میدان فلسطین در بلوار سفیر امید به دلیل اختلاف ارتفاع خیابان با مجتمع های احداثشده در برخی نقاط دیواره ها ریزش کرده بود که سال گذشته این دیواره ها مرمت شد و قول دادیم تکمیل شود.

شهردار پردیس با بیان اینکه امسال نیز پروژه ای را برای این منطقه تعریف کردیم که هم فضای سبز برای آن محدوده احداث شود و هم در بدنه دیوار گلدان گذاری شود، ادامه داد: با طراحی مهندسی شده این طرح آغاز شده و طی عملیاتی ۷ متر ارتفاع بستر دیواره تحکیم می شود با صفحات ژئوگرید تثبیت خاک را هم در بر خواهد داشت تا با این کار علاوه بر زیبا سازی محیط شهری، باعث جلوگیری از ریزش دوباره دیوار شویم که امیدواریم تا پایان سال به نتیجه برسد.

بررسی برای احداث سامانه حمل و نقل ایستگاه های متروی پردیس 

وی در خصوص مترو پردیس نیز، گفت: شهرداری خدمات دستگاه اطلاعاتی شرکت عمران بگیریم اما قطعاً طی این نشست های مشترک بازدیدهایی از نقاط احداث ایستگاه ها و مسیر ریل گذاری انجام شده است.

گلریز با اشاره به اینکه، مطالعات طرح مترو در حال انجام و در مراحل پایانی است و در این مسیر قطعا آمادگی داریم تا حداکثر کمک را به پروژه متروی شهرمان داشته باشیم، تصریح کرد: تلاش میکنیم با کمک های خود بتوانیم شهروندان را هرچه زودتر از این حمل و نقل سریع، آسان و بدون دغدغه بهره مند کنیم.

هماهنگی حمل و نقل پردیس با ایستگاه های مترو

شهردار پردیس در پایان خاطرنشان کرد: قطعاً حمل و نقل درون شهری خود را با ایستگاه های مترو که قرار است اجرا شود هماهنگ خواهیم کرد و پیگیر هستیم این موضوع را هم با همکاری با شرکت عمران انجام بدهیم.

انتهای پیام/۶۷۰۱۶/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha