قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۱۴۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فرود آمدن ۸ تن ماده منفجره بر سر «عین الأسد» +عکس

حجم بالای شلیک موشک های بالستیک به سوی پایگاه عین الأسد و غلبه این موشک ها بر سامانه های دفاع هوایی این پایگاه از جمله نکات بارز عملیات «شهید سلیمانی» به شمار می رود.

فرود آمدن ۸ تن ماده منفجره بر سر «عین الأسد» +عکس
خبرگزاری عملیات «شهید سلیمانی» و حمله موشکی نیروی هوافضای سپاه به پایگاه عین الأسد بامداد امروز و دقیقا در همان ساعتی که نیروهای ارتش تروریستی آمریکا سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش را به شهادت رسانده بودند، انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ** مختصات هدف

آنچه را می توان بعنوان نکات بارز این عملیات برشمرد، حجم بالای آتش و شلیک تعداد بالای موشک های بالستیک نقطه زن به سوی پایگاه عین الأسد بود به طوریکه به گفته یک مقام آگاه در سازمان اطلاعات سپاه ۱۵ موشک به ۲۰ نقطه حساس این پایگاه اصابت کرده است. با توجه به شواهد و تصاویر هنگام شلیک موشک های بالستیک نیروی هوافضای سپاه به سمت این پایگاه به احتمال می رود که موشک ها از نوع فاتح-۳۱۳ و قیام بوده باشند که در این صورت بیش از ۸ تن مواد منفجره روی نیروهای آمریکایی فرود آمده است و به همین دلیل چند هدف حیاتی تنها با یک موشک منهدم شده.

** تابویی که شکسته شد

گرچه ایالات متحده آمریکا در طول ۴۰ سال گذشته همواره در تقابل و رویارویی با کشورمان قرار داشته و در موارد متعددی با سیلی های دردناکی مواجه شده است که آخرین نمونه آن سرنگونی پهپاد ۲۰۰ میلیون دلاری آن بود، اما این نخستین بار است که در این رویارویی چهل ساله، جمهوری اسلامی ایران به وسیله موشک های بالستیک نقطه زن خود یک پایگاه آمریکایی را مورد اصابت قرار می دهد. اما نکته قابل توجه این است که پیش از این آخرین سابقه رویارویی یک دولت با ایالات متحده آمریکا به بیش از ۷۰ سال پیش یعنی دسامبر ۱۹۴۱ میلادی برمی گردد. در آن زمان جنگنده های ژاپنی به پایگاه دریایی ایالات متحده در پرل هاربر حمله ای سریع را انجام دادند که به «حمله پرل هاربر» معروف است.

آنچه در عملیات شهید سلیمانی انجام شد، باز شدن باب واکنش سخت در رویارویی مستقیم با آمریکا است و این پیام را به سردمداران کاخ سفید منتقل می کند که اگر بزنند، قطعا می خورند.

** غلبه موشک های ایرانی بر آمریکایی

پایگاه عین الأسد مهمترین مقر و محل نیروهای آمریکایی و ائتلاف در عراق است؛ از این رو از سامانه های دفاع هوایی پیشرفته به منظور مقابله با انواع پرتابه های هوایی برخوردار است.

نگاهی به استحکامات پدافندی در این پایگاه نشان می دهد که ۱۵ موشک بالستیک نیروی هوافضای سپاه توانسته اند سد دفاع هوایی عین الأسد را بشکنند و بر روی اهداف فرود آیند.

چیدمان استحکامات دفاعی پایگاه عین الأسد شامل سامانه پدافندی پاتریوت

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha