قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۱۴۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

المیادین: آمریکا از نزدیک شدن هر سرباز یا نیروی اطلاعاتی عراق به عین الاسد جلوگیری می کند

شبکه المیادین اعلام کرد که به دنبال حمله موشکی سحرگاه امروز ایران به پایگاه هوایی تحت اشغال آمریکا در عین الاسد در استان الانبار عراق، آمریکایی ها اجازه نزدیک یا وارد شدن هیچ سرباز یا نیروی اطلاعاتی عراق را به داخل آنجا نمی دهند.

المیادین: آمریکا از نزدیک شدن هر سرباز یا نیروی اطلاعاتی عراق به عین الاسد جلوگیری می کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، شبکه المیادین خبر داد، آمریکایی ها به دنبال پاسخ موشکی ایران به جنایت ترور شهید سردار سلیمانی علیه پایگاه آمریکایی «عین الاسد» در استان الانبار در غرب عراق مانع از نزدیک شدن هر سرباز عراقی به آنجا می شوند.

بنا بر این گزارش، آمریکایی ها به منظور پنهان کردن تلفات ناشی از حملات موشکی ایران مانع ورود یا نزدیک شدن سربازان عراقی یا افرادی از سرویس اطلاعاتی و نظامی عراق به آنجا می شوند.

بامداد امروز (چهارشنبه) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه ای از اجرای حمله موشکی نیروی هوافضای سپاه به پایگاه آمریکایی عین الاسد در غرب عراق خبر داد و اعلام کرد که این عملیات در انتقام از ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش انجام شد که با تلفات گسترده آمریکایی ها همراه شد.

منابع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از کشته شدن دست کم ۸۰ نظامی آمریکایی کشته و زخمی شدن حدود ۲۰۰ نفر در این حمله خبر دادند. به دنبال حمله سحرگاه امروز به عین الاسد، شبکه المیادین اعلام کرد که بالگردهای آمریکایی به طور مکرر در حال برخاستن از پایگاه مورد اصابت موشک های ایرانی هستند احتمال می رود آنها در حال تخلیه تلفات خود از داخل پایگاه هستند تا بر خسارت سنگین ناشی از حمله سرپوش گذارند.

پایگاه عین الاسد یک مجموعه راهبردی برای آمریکا بوده که پشتیبانی از هواپیماهای بدون سرنشین در این پایگاه صورت می گرفته است، بخش اعظم این پایگاه در اشغال آمریکایی ها و بخش اندکی در کنترل عراقی هاست.

۲۰ نقطه حساس این پایگاه توسط موشک های شلیک شده از ایران مورد اصابت قرار گرفت و تعداد قابل توجهی پهپاد و بالگرد منهدم شد و به رغم آماده باش کامل آمریکایی ها پدافند آنها نتوانست هیچ عکس العملی نشان دهد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha