قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۰۲۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جانمایی بیش از 5 میلیون هکتار از اراضی ملی و موات خراسان رضوی در سامانه «کاداستر»

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی گفت: تاکنون بالغ بر 5 میلیون هکتار از عرصه های ملی وموات در سامانه «کاداستر» ثبت اسناد و املاک کشور جانمایی و برای بیش از یک میلیون هکتار در حدود 700 پلاک، سند تک برگی کاداستر صادر شده است.

جانمایی بیش از 5 میلیون هکتار از اراضی ملی و موات خراسان رضوی در سامانه «کاداستر»

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از مشهد به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی، علیرضا صحرایی با اشاره به اجرای طرح کاداستر در استان، اظهار کرد: تا کنون بالغ بر 5 میلیون هکتار از عرصه های ملی وموات در سامانه کاداستر ثبت اسناد و املاک کشور جانمایی و برای بیش از یک میلیون هکتار در  حدود  700 پلاک، سند تک برگی کاداستر صادر شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی افزود: با صدور سند تک برگی اراضی ملی و جانمایی نقشه اراضی ملی در سامانه کاداستر، ضمن پیشگیری از دخل و تصرف انفال، رفع تصرفات غیرقانونی در اراضی ملی تسهیل و گام مهمی در جهت حفظ حقوق بیت المال  وجلوگیری از بروز فساد در معاملات اراضی برداشته می شود.

وی از تخصیص 2 میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی و نیز اعتبارات کشوری برای اجرای طرح کاداستر در سطح خراسان رضوی در سال 1398 خبر داد و افزود: در سال جاری بر اساس تفاهم نامه مشترک با اداره کل ثبت اسناد و املاک استان بیش از یک میلیون و 500 هزار هکتار از اراضی ملی استان در دستور کار صدور سند تک برگی کاداستر قرار دارد .

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی در پایان افزود : بالغ بر 90 درصد اراضی ملی استان دارای سند است که حدود شش میلیون و 337 هزار هکتار آن سند دفترچه ای دارند که در اجرای قانون جامع حد نگار ، برای اخذ سند تک برگی در دستور کار قرار دارند.

انتهای پیام/ 70068

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha