قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۰۲۳۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ستاد سیاست گذاری کنگره ۳ هزار شهید استان زنجان آغاز به کار کرد

در حاشیه جلسه شورای اداری استان زنجان کنگره ۳ هزار شهید زنجانی با معرفی روسای کمیته های این کنگره آغاز به کار کرد .

ستاد سیاست گذاری کنگره ۳ هزار شهید استان زنجان آغاز به کار کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان از زنجان، سردار جهانبخش کرمی عصر امروز در شورای اداری استان با اشاره به دلاوری های رزمندگان زنجانی در دفاع از کشور اظهار کرد: رزمندگان سپاه و بسیج استان در ۴۶ عملیات عاشورایی جنگیدند و مخصوصا در ۱۹ عملیات بزرگ نیز حضور پیدا کردند.

وی با اشاره به اینکه ۳ هزار شهید، ۷ هزار جانباز توسط استان زنجان تقدیم نظام و انقلاب شده است، گفت: امروز با گذشت ۳۰ سال موفق نشدیم کنگره ۳ هزار شهید زنجان را برگزار کنیم و یادی کنیم از شهدایی که در هشت سال دفاع مقدس از کشور دفاع کردند.

سردار کرمی با اشاره به اینکه حدود نیمی از جمعیت کشور زیر 40 سال است و جنگ را ندیده است، گفت: در آن زمان با پیروزی انقلاب اسلامی یک شوک به جهان قدرت وارد شد و یک نظام جدید سیاسی شکل گرفت.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان در ادامه به جنگ فرهنگی دشمن علیه کشور اشاره کرد و گفت: همین فعالیت ها ضرورت گرامیداشت هشت سال دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا را بیشتر می کند.

وی با بیان اینکه امروز باید با روحیه ایثار و شهادت آشنا شده و آن فضا حفظ شود، اضافه کرد: امروز ه ۳۰ سال وقفه در برگزاری کنگره شهدا  به وجود آمده باید تلاش کنیم که این مراسم را در خور شان شهدا برگزار کنیم.

سردار کرمی با اشاره به اینکه امنیت امروز کشور مدیون و مرهون رشادت های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است، گفت: هشت سال دفاع مقدس با همه تلخی هایی که داشت، یک برهه درخشان در تاریخ نظام جمهوری اسلامی ایران است.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با اشاره به اینکه درخواست ما از همه مسؤولان این است که جهادی وارد عمل شده و در این باره فعالیت کنند،گفت: رئیس ستاد کنگره  استاندار و مابقی کمیته ها نیز به ریاست هر یک از دستگاه های اجرایی به اقتضای فعالیتی که دارند تشکیل خواهد شد.

جانشین سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان در این جلسه با اشاره به اینکه هدف از این کار ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، گفت: چشم انداز کمیته های مختلف نیز این است که به سمت ترویج فرهنگ شهادت در بین نسل جوان برویم و آن شالله به اجلاسیه بزرگ در این باره برسیم

ابوالفضل طهماسبی  با اشاره به اینکه کمک به تغییر فضای فرهنگی جامعه با نهادینه سازی ارزش های دفاع مقدس است ، گفت: باید طوری همکاری شود که از سال بعد در همه جا کنگره شهدا باشد و اطلاع رسانی مبسوط در این زمینه انجام شود.

وی با اشاره به اینکه مردمی برگزار کردن کنگره و جریان سازی در بین آحاد مختلف جامعه و تولید آثار فرهنگی مرتبط نیز از دیگر رویکردهای برگزاری این کنگره خواهد بود، تصریح کرد: امیدواریم این کنگره به نحو احسن برگزار شود.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با اشاره به نقش شهدا در جامعه اسلامی اظهار کرد: به عقیده بنده، جدا از برگزاری کنگره عمل کردن به برنامه های شهدا باید در دستور کار ما مسولان قرار گیرد.

احمد بیگدلی با اشاره به اینکه نباید هیچگاه تفکر و منش شهدا را گم کنیم، افزود: شهدا در مقابل دنیا ایستادگی کرده و موجب پایداری کشور شدند، پس شایسته آنهاست که کنگره درخور توجهی برای آنها برگزار شود.

وی با بیان اینکه نماد شهدا در روستاهای کوچک در واقع مزار شهدا هستند، گفت: خوشبختانه بنیاد شهید در این باره موفق عمل کرده است.

بیگدلی با اشاره به اینکه در طول سه سال گذشته به همت مسؤولان اجرایی استان بالاترین اعتبارات ملی را برای خدابنده کسب کردیم، گفت: این موضوع به همت و اهتمام دهیاران و بخشداران کسب شده است.

امام جمعه ابهر هم در این جلسه با اشاره به اینکه ستون سیاسی و عبادی دین برای زنده نگاه داشتن شهدا باید پابرجا باشد، گفت: اگر می خواهیم یاد و خاطره شهدا را زنده کنیم، باید این مردم را زنده کنیم.

حجت الاسلام جعفر رحیمی با اشاره به اینکه پدران و مادران شهدا میراث فرهنگی ما هستند، گفت: وقتی مادر یا پدر شهیدی فوت می شود ما یک گنج را از دست می دهیم، پس باید کاری کنیم که نسل های آینده باور کنند که ما میراثی همچون پدران و مادران شهدا را داشتیم.

وی با اشاره به اینکه برگزاری کنگره اقدام فرهنگی بزرگی است که رخ خواهد داد، گفت: باید همه با جان و دل در برگزاری این کنگره بزرگ تلاش کنیم.

 امام جمعه موقت زنجان با اشاره به  سیاست گذاری کنگره ملی ۳ هزار شهید زنجانی و با تاکید بر ارج گذاری به مقام شهید در جامعه اسلامی اظهار کرد: نباید شهدایی که در راه خدا کشته شده اند را مرده بپنداریم.

حجت الاسلام سید رضا موسوی با اشاره به اینکه نباید از کید و توطئه شیطان ترسید، گفت: سیره زندگی به سبک شهادت از زمان پیامبر اکرم(ص) وجود داشت و افراد در شهادت بر یکدیگر پیشی می گرفتند.

وی ادامه داد: باید امروز تلاش کنیم تا فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه و به خصوص نسل نوجوان وجوان تعمیق و تشریح نماییم و توطئه دشمنان را در این مسیر ناکام بگذاریم.

امام جمعه موقت زنجان گفت: ایران اسلامی عزت و اقتدار کنونی را مدیون خون شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت رزمندگان در جنگ تحمیلی است.

انتهای پیام/73005/ق

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha