قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۰۲۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اسماعیلی: از دستگاه های مسئول بخواهید عملکردشان درباره آلودگی هوا را گزارش کنند

سخنگوی قوه قضائیه گفت: از نهادهای مسئول بخواهید درباره عملکردشان برای کاهش آلودگی هوا گزارش ارائه دهند؛ قطعا اگر به وظایف شان عمل می کردند شاهد این حجم از آلایندگی نبودیم.

اسماعیلی: از دستگاه های مسئول بخواهید عملکردشان درباره آلودگی هوا را گزارش کنند
غلامحسین اسماعیلی در ادامه هفدهمین نشست خبری خود در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه رئیس قوه قضائیه گفته است گزارشگران فساد تشویق می شوند، آیا تاکنون چنین اتفاقی افتاده است یا خیر گفت: این اتفاق دو بخش دارد؛ بخش اول این است که راهکاری باز کنیم تا مطلعین از فساد بتوانند گزارش کنند که این کار هم در واحدهای قضایی، هم در سازمان بازرسی کل کشور انجام شده است. بخش دوم این است که تعداد زیادی از هموطنان مان گزارش هایی را ارسال کردند که توقع تشویق نداشتند و ما هم قصور کردیم و تشویق نکردیم اما اگر فساد عمده ای گزارش و فساد اثبات شود، گزارشگران مورد تشویق قرار می گیرند. قطعاً با بررسی و اثبات صحت گزارش، گزارش دهندگان مورد تقدیر و تشویق قرار می گیرند.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سخنگوی قوه قضائیه در پاس به سوال تسنیم درباره ورود قوه قضائیه به آلودگی هوا گفت: این سطح از آلایندگی هوا برای مردم و جامعه اصلا قابل قبول نیست و همه نهادهای متولی باید تلاش کنند این مشکل را برطرف کنند. قطعا مشکل لاینحلی نیست اما دستگاه های متولی چه در حوزه شهرداری ها و سازمان محیط زیست و وزارت نیرو و وزارت نفت و سایر بخش های مختلف که ماموریت دارند، باید تکالیف خود را انجام دهند. اگر تکالیف درست انجام می شد، نباید این سطح از آلایندگی را شاهد می بودیم. اولین تقاضای من از شما به عنوان نمایندگان مردم این است که در نشست ها با نهادهای ذی ربط بخواهید، به مردم گزارش بدهند در راستای ماموریت خود برای کاهش آلودگی هوا چه کردند زیرا بهترین داوران مردم هستند.

وی ادامه داد: در گذشته سازمان بازرسی کل کشور، ورودهایی را داشته است و گزارش هایی را تحت عنوان هشدار و همچنین پیشنهادهایی را به نهادهای متولی ارسال کرده که این گزارش ها کیفری و قضایی نشده است. امسال با توجه به سطح آلایندگی رئیس قوه قضائیه دستور جدی به سازمان بازرسی کل کشور صادر کرد که منطبق با شرح وظایف دستگاه ها، بررسی کنند و ببینند این دستگاه ها در راستای ماموریت خود چه کردند و اینکه آیا قصور و تقصیر داشتند یا خیر و در صورت وجود قصور و تقصیر، حتما به دادسرا معرفی شدند. بازرسی کارهای خوبی کرده و در حال نهایی شدن است اما اینکه در این گزارش دستگاه های متخلف شناسایی می شود یا خیر، باید منتظر باشیم.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha