قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۰۱۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سی ان ان: داماد ترامپ با رشوه ۲.۵ میلیون دلاری وارد هاروارد شد

شبکه سی ان ان در گزارشی پیرامون فساد مالی در دانشگاه های معتبر آمریکایی و پرداخت رشوه در قالب کمک های مالی از سوی خانواده های متمول آمریکایی به چنین موسسه های آموزشی اعلام کرد «جرد کوشنر» مشاور و داماد دونالد ترامپ با پرداخت رشوه ای به مبلغ ۲.۵ میلیون دلار توانسته بود وارد کالج هاروارد آمریکا شود.

سی ان ان: داماد ترامپ با رشوه ۲.۵ میلیون دلاری وارد هاروارد شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، شبکه سی ان ان روز سه شنبه (۱۰ دی) در گزارشی در مورد وضعیت آموزش عالی در آمریکا اعلام کرد، در حال حاضر سیستم آموزشی در کالج های معتبر آمریکایی بویژه سیستم « آزمون تست » در پذیرش دانشجویان نخبه، چندان کارا نبوده و مطالعات نشان داده هرچه خانواده یک دانشجوی آمریکایی پولدارتر باشد میزان پذیرش او در چنین دانشگاه هایی بیشتر است.

براساس این گزارش، پول در بطن فساد مالی کالج های معتبر آمریکایی قرار دارد و خانواده های ثروتمند آمریکایی برای ورود فرزندانشان به این کالج ها ولخرجی زیادی می کنند.

آلن کوه (Allen Koh) مدیر «آموزش نهادین» در آمریکا که آموزش کودکان فرصتی بزرگ در این کشور دنبال می کند به این شبکه خبری گفت: مسیرهای غیرقانونی زیادی برای ورود دانشجو به مراکز عالی دانشگاهی در آمریکا وجود دارد که پرداخت رشوه در قالب اهدای کمک های مالی صورت می گیرد.

طبق گزارش سی ان ان، تحقیق های انجام شده نشان داده چارلز کوشنر مبلغ ۲.۵ میلیون دلار به کالج هاروارد کمک مالی کرده و بعد از آن پسرش جرد کوشنر، پذیرش این کالج را دریافت کرد و و وارد هاروارد شد.

دن گلدن (Dan Golden) نویسنده کتاب « بهای پذیرش » (The Price of Admission) در این زمینه به سی ان ان گفت: بررسی های انجام شده از دانشجویانش نشان داده که جرد کوشنر یک دانشجوی پویا و نخبه نبوده است.

سی ان ان: داماد ترامپ با رشوه ۲.۵ میلیون دلاری وارد هاروارد شد

این رسانه آمریکایی در ادامه گزارش خود به این مساله اشاره کرد که کالج هاروارد درباره پرداخت چنین کمک های مالی گفته است، این کمک ها برای خانواده های بی بضاعت که توان فرستادن فرزندانشان به این کالج را ندارند، هزینه می شود و گاهی پذیرش فرزندان برخی از اهداکنندگان مالی برای ورود مورد موافقت قرار نمی گیرد.

براساس این گزارش، اختلاف بین غنی و فقیر برای ورود به موسسه های آموزش عالی در آمریکا بسیار زیاد است، حتی بیش از اختلاف بین شمار دانشجویان سفیدپوست و سیاهپوست در کالج های معتبر آمریکایی بین دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی است.

جرد کوشنر ۳۸ ساله، همسر ایوانکا ترامپ، داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا همانند ترامپ ملاک و سرمایه گذار بوده و از سوی پدرزنش مسئول مذاکرات سازش بین فلسطین و رژیم صهیونیستی تعیین شد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha