قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۰۱۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بازار سیاه کلاه ایمنی در دیوار

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان گفت: برخی کلاه های ایمنی اهدایی پلیس در سایت دیوار به فروش می‎رسد.

بازار سیاه کلاه ایمنی در دیوار

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی اصغر شیرمحمدی امروز در زنجان اظهار کرد: از آغاز سال تاکنون 27 نفر در اثر تصادفات درون شهری جان خود را از دست داده اند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان با اشاره به اینکه از کل فوتی های تصادفات درون شهری 15 نفر عابرین پیاده هستند، تصریح کرد: دو نفر نیز از سرنشینان خودرو و مابقی از سرنشینان موتورسیکلت هستند، که جان خود را در این تصادفات از دست داده اند.

وی با اشاره به اینکه حدود 50 درصد فوتی های ناشی از تصادفات درون شهری مربوط به موتور سیکلت سواران است، گفت: متاسفانه علت اصلی فوت این افراد عدم استفاده از کلاه ایمنی و توجه به نکات ایمنی مربوطه است.

شیرمحمدی با بیان اینکه طی سنوات گذشته بیش از 12 هزار کلاه ایمنی در استان زنجان توزیع شده است، تصریح کرد: متاسفانه با این حال میزان استفاده از کلاه ایمنی در حدود 30 یا 40 درصد است در صورتی که اگر از کلاه ایمنی استفاده می شد، تعداد فوتی ها به صفر می رسید.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان با اظهار تاسف از عدم استفاده راکبین موتورسیکلت از کلاه ایمنی گفت: گاها شاهد این هستیم که حتی کلاه های هدیه داده شده در مراسمات مختلف در سایت دیوار به فروش می رسد و رسما مورد استفاده قرار نمی گیرد.

وی با بیان اینکه موتورسیکلت سواران به ویژه قشر جوان اهمیت چندانی به استفاده کلاه ایمنی نمی دهند، گفت: همین امر موجب بروز تصادفات بسیاری می شود.

شیرمحمدی با اشاره به اینکه قیمت کلاه ایمنی 200 هزار تومان است، اضافه کرد: با این حال استقبالی از استفاده کلاه ایمنی وجود ندارد و با وجود جرائم تعیین شده برای این موضوع موتورسیکلت سواران از کلاه استفاده نمی کنند.

شیرمحمدی با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مورد توجه پلیس در همایش ها و برنامه های مختلف ترویج استفاده از کلاه ایمنی بوده است، تصریح کرد: با این حال درصد استفاده از کلاه ایمنی پایین است که رسیدگی به این امر و بسترسازی ها در این حوزه وظیفه رسانه ها است.

انتهای پیام/73005/ق30

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha