قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۰۱۳۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حمله راکتی ائتلاف سعودی به منطقه مسکونی در استان الحدیده

حمله راکتی ائتلاف سعودی به مناطق مسکونی در استان الحدیده، سرنگونی دو پهپاد متجاوز سعودی در صعده و الحدیده و آزادی 10 اسیر دیگر ارتش و کمیته های مردمی از مهم ترین اخبار تحولات یمن طی ساعات گذشته است.

حمله راکتی ائتلاف سعودی به منطقه مسکونی در استان الحدیده

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نیروهای ائتلاف سعودی شامگاه دوشنبه با چهار فروند موشک کاتیوشا خانه های شهروندان در محله مسکونی حاره الشهدا در شهر الحالی استان الحدیده را هدف گرفتند.

جنگنده های ائتلاف سعودی هم ساعاتی قبل از این حمله به طور گسترده در آسمان استان الحدیده به پرواز درآمدند.

استان الحدیده که در محاصره نیروهای ائتلاف سعودی است به طور روزمره در معرض حملات راکتی و توپخانه ای این نیروهای اشغالگر قرار دارد و اوضاع انسانی در آنجا هم بسیار وخیم گزارش شده است.

آزادی 10 اسیر یمنی

«عبدالقادر المرتضی» رئیس کمیته امور اسرای یمن هم از آزادی 10 نفر از اسرای ارتش و کمیته های مردمی از جبهه های متعدد در جریان مبادله اسرا خبر داد.

المرتضی در توئیتی گفت: «تلاش های محلی در جبهه های متعدد به حول و قوه الهی به آزادی 10 نفر از اسرای ارتش و کمیته های مردمی منجر شد.»

رئیس کمیته ملی امور اسرا در نوزدهم ماه دسامبر جاری هم از تلاش واسطه های محلی در به انجام رساندن عملیات مبادله اسرا قدردانی کرد، قبل از این دفعه، در نوزدهم دسامبر 60 اسیر ارتش و کمیته های مردمی در تعز طی عملیات مبادله اسرا از زندان های مزدوران ائتلاف سعودی آزاد شدند.

سرنگونی دومین پهپاد سعودی ظرف چند ساعت

پدافند هوایی یمن شامگاه دوشنبه یک فروند هواپیمای جاسوسی دیگر رژیم سعودی را در آسمان استان الحدیده سرنگون کرد.

سرتیپ «یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: پدافند هوایی یمن یک فروند هواپیمای کارایال رژیم سعودی را در آسمان منطقه الصلیف در استان الحدیده سرنگون کرد.

وی افزود: این هواپیمای جاسوسی متخاصم با یک فروند موشک زمین به هوا و در جریان اقدامات خصمانه در الحدیده و نقض توافق سوئد سرنگون شد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن به ائتلاف متجاوز سعودی تاکید کرد: آسمان ما دیگر جای تفریح نیست این حمله به عنوان افتتاحیه سال دفاع هوایی در نظر گرفته می شود.

سامانه دفاع هوایی ارتش یمن و کمیته های مردمی روز دوشنبه یک فروند پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی را در «صعده» واقع در شمال یمن هم منهدم کرد.

عملیات انهدام زمانی صورت گرفت که این پهپاد در حال انجام مأموریت جاسوسی بر فرار شهرستان «رازح» استان صعده بود.

منابع نظامی یمن می گویند که سامانه دفاع هوایی ارتش این کشور از ابتدای ماه دسامبر جاری، هفت فروند پهپاد جاسوسی را در مناطق مختلف این کشور هدف قرار داد. طی یک ماه اخیر، یک پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی در نجران، دو پهپاد در جازان و عسیر و یک پهپاد در جازان و یک پهیاد نیز در جازان منهدم شدند.

عربستان هزاران مهاجر غیرقانونی را به یمن راه داد

وزارت کشور دولت یمن در صنعا هم اعلام کرد که ائتلاف سعودی به طور مستقیم در سرازیر شدن هزاران مهاجر غیرقانونی به یمن مقصر بوده است، زیرا گذرگاه های دریایی و خشکی تحت سیطره خود را برای ورود آنها به خاک یمن بازگذاشت.

«عبدالکریم المرونی» رئیس اداره مهاجرت و گذرگانه یمن گفت: هزاران مهاجر غیرقانونی در مناطق مختلف یمن پراکنده هستند که خطری امنیتی، اقتصادی و بهداشتی و اجتماعی را برای ملت یمن پدید آورده اند.

وی به نقش این مهاجران که بیشترشان آفریقایی هستند در قاچاق مواد مخدر و انتقال بیماری های خطرناک و گسترش جرم و جنایت اشاره کرد و گفت، باندهای قاچاقی هستند که قاچاق این مهاجران به داخل یمن را تسهیل می کنند.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha