قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۰۱۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سمنان:

۳۲ هزار هکتار اراضی استان سمنان تحت آبیاری نوین هستند

سمنان - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، بابیان اینکه آبیاری نوین به ارتقای کیفی کشاورزی استان کمک می کند، گفت: ۳۲ هزار هکتار اراضی استان تحت آبیاری نوین هستند.

۳۲ هزار هکتار اراضی استان سمنان تحت آبیاری نوین هستند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سید حسن میرعماد شامگاه دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی به میزبانی اداره کل جهاد کشاورزی استان سمنان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این اداره کل در زمینه آبیاری نوین و راهکارهای مقابله با کاهش خسارات خشکسالی، بیان کرد: ۳۲ هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی استان به سامانه نوین آبیاری مجهز هستند.

وی بابیان اینکه به واسطه خشکسالی هایی که در سطح استان وجود دارد، سیستم های نوین آبیاری می تواند راهکاری برای ارتقای کیفی کشاورزی بدون آب زیاد باشد، بیان کرد: روند توسعه کشاورزی در این استان روند مطلوبی دارد اما اداره کل جهاد کشاورزی باسیاست گذاری هایی که دارد افزایش عملکرد در واحد سطح را نیز دنبال می کند.

اخذ مجوز پرورش تیلاپیلا در سمنان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بابیان اینکه سند بهره وری آب در سطح استان تدوین شده است، بیان کرد: این سند در بازه زمانی پنج ساله بایدها و نبایدهای حوزه کشاورزی، آبیاری و … را در خود آورده است.

میرعماد بابیان اینکه سمنان جز معدود استان هایی است که این سند رادارند، تاکید کرد: بر طبق این سند باید کاهش ۱۲ درصدی وسعت کشت طی بازه زمانی پنج ساله رخ دهد همچنین در این مدت می بایست ۲۷ درصد افزایش بهره وری در بخش کشاورزی رقم بخورد.

وی بابیان اینکه در راستای اشاعه اشتغال به خصوص برای جوانان حتی موضوع شیلات هم در استان سمنان پیگیری می شود، بیان کرد: مجوز تولید ۲۰۰ تن ماهی تیلاپیلا در این استان اخذشده که قرار است در ۱۷ استخر کار پرورش این ماهی ها انجام شود.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha