قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۰۱۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استاد حوزه:

بر اساس فرمایش امام علی(ع) برای شناخت طرف حق اول باید حق را شناخت

استاد حوزه با اشاره به اهمیت بصیرت بیان کرد: بصیرت موضوع بسیار مهمی است ، امیرالمؤمنین(ع) فرمودند ابتدا حق را بشناس و سپس اهل حق را بشناس،اگر حق را بشناسیم هیچ گاه گمراه نمی شویم.

بر اساس فرمایش امام علی(ع) برای شناخت طرف حق اول باید حق را شناخت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله فرحزاد در مراسم بزرگداشت یوم الله 9دی که در شبستان امام خمینی (ره)حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، اظهار داشت: ذکر زیاد داریم ولی هیچ ذکری برتر از صلوات محمد و آل محمد وجود دارد.

وی افزود: بشارت های زیادی درباره صلوات وجود دارد و اینکه انسان هرکسی را دوست دارد با وی محشور می شود و کسی که جان ودل خود را با صلوات مأنوس کند دارای ارزش بسیار زیادی است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به جایگاه صلوات تصریح کرد:پیامبر(ص) فرمودند نزدیک ترین افراد روز قیامت به من کسانی هستند که در دنیا بر محمد و آل محمد زیاد صلوات می فرستند.

فرحزاد ادامه داد:در روایت داریم اگر کسی این قدر نماز بخواند که کمرش خم شود و همه اموالش را به فقرا بدهد ولی بگوید که امام به حق را قبول ندارم و امام زمان(عج) و امیرالمؤمنین(ع) را قبول نداشته باشد با صورت به جهنم پرتاب می شود، کسی که امام زمان(عج) خود را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است.

وی با اشاره به اهمیت بصیرت بیان کرد: بصیرت موضوع بسیار مهمی است ، امیرالمؤمنین(ع) فرمودند ابتدا حق را بشناس و سپس اهل حق را بشناس،اگر حق را بشناسیم هیچ گاه گمراه نمی شویم.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: اگر روز قیامت پرسیده شود که امام تو چه کسی است و گفته شود که امیرالمؤمنین(ع) و امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) به بهشت می رویم، ما را به 12 امام سپردند و هرچه می گویند بایدانجام دهیم، هرکسی با 14 معصوم دشمن است حتی فرزند ما باشد ما نیز با وی دشمن هستیم.

فرحزاد بابیان اینکه راست گویی وامانت داری شاخص اصلی انسان مومن است، بیان کرد: قرآن و اهل بیت(ع) همواره با یکدیگر هستند و قرآن حق محض و امیرالمؤمنین (ع)حق محض است، نور الهی روشن است و گاهی خودمان خود را گول زده و حق را انکار می کنیم.

وی گفت:معیار این است که اعتقادات ما درست باشد و همچنین اخلاق خوبی داشته باشیم و دروغ نگفته و اهل مال حرام نباشیم، طول دادن رکوع وسجود شمارا گول نزند و باید به راست گویی و امانت داری توجه داشته باشیم.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اهمیت امانت داری در دین اسلام  بیان کرد: خداوند همه عالم را در اختیار امام معصوم گذاشته و نظام عالم هستی در اختیار امام معصوم است چون امین خدا هستند و سرسوزنی سوءاستفاده نمی کنند.

فرحزاد با اشاره به لزوم حرکت در مسیر معصومین(ع) عنوان کرد:پیامبر(ص) فرمود حق با علی و علی هم با حق است یعنی امیرالمؤمنین(ع) همیشه حق گرا است، رسول خدا ما را به امیرالمؤمنین سپردند.

وی با اشاره به فرارسیدن سال روز میلاد حضرت زینب(س) ادامه داد: حضرت زینب(س) هفت معصوم را زیارت کرده است و جایگاه بالایی دارد.

استاد حوزه علمیه افزود: معنای زینب یعنی زینت پدر چون به امیرالمؤمنین(ع) زینت داده است و درراه خدا کم نگذاشت و همه هستی خود را درراه خداداد.

فرحزاد با اشاره به نقش حضرت زینب در واقعه کربلا گفت: نطق گوهربار حضرت زینب(س) سبب ترویج واقعه عاشورا شد و در شام امام سجاد(ع) و حضرت زینب(ع) خطبه خوانی کردن و به تبیین واقعه عاشورا پرداختند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha