قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۰۰۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۱۰ دستگاه دوربین هوشمند جدید در جاده های استان اردبیل نصب می شود

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل گفت: ۱۰ دستگاه دوربین هوشمند جدید در جاده های استان نصب و راه اندازی خواهد شد.

۱۰ دستگاه دوربین هوشمند جدید در جاده های استان اردبیل نصب می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اردبیل، حمیدرضا عبدی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر ۱۳۳ دوربین ترددشمار، نظارت تصویری، ثبت تخلف عبور و مرور سرعت و سامانه توزین حین حرکت در محورهای مواصلاتی استان فعال است و نصب و راه اندازی ۱۰ دستگاه دوربین  هوشمند جدید در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تا امروز بیش از ۱۳ میلیون و ۸۲۶ هزار تخلف عدم رعایت فاصله طولی توسط رانندگان خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی استان به ثبت رسیده است.

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل با بیان اینکه از کل تردد ۹ ماه گذشته استان ۱۶ درصد مربوط به تخلف عدم رعایت فاصله طولی است، تشریح کرد: بیش ترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی با یک میلیون و ۷۰۲ هزار تردد در جاده اردبیل -نمین و بالعکس و نیز یک میلیون و ۱۴۶ هزار تخلف در جاده رفت و برگشت اردبیل- سرعین ثبت شده است.

وی از افزایش تعداد دوربین های هوشمند کنترل سرعت و تلفات در جاده های استان از جمله راه خلخال- سه راهی فیروزآباد و تقاطع اردبیل- سرچم خبر داد و اضافه کرد: نصب این دوربین ها ضمن کمک به کنترل تخلفات و ترافیک جاده ها میزان تخلفات را به مراتب کاهش می دهد.

عبدی از پایان عملیات اجرایی و بهره برداری به پروژه نصب و راه اندازی تجهیزات روشنایی در سه راهی فیروزآباد- خلخال و جاده اردبیل- سرچم اشاره و بیان کرد: این پروژه با همکاری شرکت های توزیع نیروی برق شهرستان های خلخال و کوثر و اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای اجرا شد.

وی تصریح کرد: در سال جاری برای اجرای طرح ملی ابرار در استان ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته و با استفاده از این اعتبار ۷ کیلومتر راه روستایی صعب العبور در بخش خورش رستم خلخال اصلاح و بهسازی شد.

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل گفت: در سال آینده با صرف ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات بنیاد برکت، پروژه احدث پل بر روی رودخانه قزل اوزن حد فاصل روستای کمر خلخال تا روستای گاو در شهرستان میانه انجام شده و ارتباط دو استان آذربایجان شرقی و اردبیل برقرار می شود.

انتهای پیام/3463/611

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha