قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۰۰۸۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کاهش ۱۱ درصدی مصرف بنزین در تهران

بعد از سهمیه بندی و اصلاح قیمت بنزین، آمار مصرف این سوخت در تهران حکایت از کاهشی ۱۱ درصدی دارد.

کاهش ۱۱ درصدی مصرف بنزین در تهران

:  بعد از سهمیه بندی و اصلاح قیمت بنزین، آمار مصرف این سوخت در تهران حکایت از کاهشی ۱۱ درصدی دارد.

بعد از نیمه شب ۲۴ آبان که سهمیه بندی بنزین اعلام شد، مصرف بنزین کشور از بالای ۹۵ میلیون لیتر در روز به ۷۵ میلیون لیتر کاهش پیدا کرد. همچنین تمایل برای استفاده از سوخت های جایگزین مانند ال پی جی و یا سی ان جی نیز در کشور تقویت شد.

این موضوع باعث شد تا علاوه بر صرفه اقتصادی که به دنبال داشت، امکان صادرات بنزین نیز بیش از پیش مهیا شود و از سوی دیگر کاهش مصرف بنزین از انتشار برخی آلاینده ها در کلان شهرها نیز جلوگیری کرد.

مصرف بنزین در تهران نیز با کاهش همراه بود تا آنجا که آمارهای شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی حکایت از کاهش ۱۱ درصدی مصرف بنزین در تهران دارد.

این آمارها نشان می دهد که میانگین مصرف بنزین تهرانی ها در دی ماه امسال روزانه ۱۴.۸ میلیون لیتر بوده و این در شرایطی است که این رقم برای سال گذشته عدد ۱۶.۶ میلیون لیتر را نشان می دهد.

کاهش مصرف در حالی اتفاق افتاده که در یک سال گذشته پای خودروهای بیشتری به تهران رسیده و با این حال مصرف به طور میانگین روزانه حدود ۲ میلیون لیتر پایین آمده است.

کاهش مصرف سوخت های مایع مانند بنزین و گازوییل و جایگزینی آن با گاز طبیعی یکی از اهداف دولت برای حفظ ثروت های کشور است که می تواند در بهبود محیط زیست نیز کمک کننده باشد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha