قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۰۰۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تامین ۲۰ درصد ارز مورد نیاز کشور از طریق صادرات پتروشیمی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: پتروشیمی ها ۲۰ درصد رقم ارز مورد نیاز کشور را تامین کردند، همچنین آن ها ۵۳ درصد سهم ارز در سامانه نیما برای پتروشیمی هاست.

تامین ۲۰ درصد ارز مورد نیاز کشور از طریق صادرات پتروشیمی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، باشگاه خبرنگاران: صبح امروز (دوشنبه، نهم دی) در دیدار رئیس جمهور با فعالان صنعت پتروشیمی که هم زمان با گرامیداشت این صنعت در محل سالن اجلاس سران برگزار شد، با بیان اینکه برای واردات کالا های مورد نیاز کشور ۲۹ میلیارد دلار نیاز ارزی بود که رقمی قابل توجهی است و توانستیم باوجود فشار بی سابقه دشمنان آن را تامین کنیم، گفت: پتروشیمی ها ۲۰ درصد این رقم را تامین کردند و در سامانه نیما نیز حدود ۵۳ درصد سهم پتروشیمی ها بود.

وی با بیان اینکه پتروشیمی های کشور در سامانه نیما پیشتاز هستند، افزود: خوشبختانه مدیران پتروشیمی ها در شرایط سخت فشار و تحریم در تامین ارز سامانه نیما کمک های بسیار شایانی داشتند و با این روند در آینده می توانند در گردش تجارت کشور تاثیرگذار باشند.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه پتروشیمی ها به خوبی به تعهد های خود عمل کرده اند، به گونه ای که ۹۲ درصد تعهد صادراتی خود را تا پایان مردادماه تامین کرده اند و این رقم از نظر بانک مرکزی رقمی قابل قبول است، گفت: صنایع پتروشیمی، پیشتازان تامین ارز مورد نیاز کشور در این شرایط هستند.

در این آیین از هفت تن از مدیران و فعالان نمونه صنعت پتروشیمی کشور تجلیل شد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha