قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۰۰۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مصباح یزدی: پیشنهاد مذاکره به دشمن در خفا احمقانه است

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه دشمنان با تمام قدرت برای نابودی ما تلاش می کنند، گفت: امید به این دشمنان و پیشنهاد مذاکره به آنان در خفا احمقانه است.

مصباح یزدی: پیشنهاد مذاکره به دشمن در خفا احمقانه است

: آیت الله محمدتقی مصباح یزدی قبل از ظهر دوشنبه در تجمع عظیم طلاب و اقشار مختلف مردم قم که به مناسبت یوم الله ۹ دی در مدرسه فیضیه برگزار شد، اظهار داشت: تقوا در تعریفی ساده به معنی انجام واجبات و ترک محرمات است.

وی با بیان اینکه در هر جامعه ای برای حوادث رخ داده برنامه هایی جهت یادآوری آن به نسل های بعد برگزار می شود، افزود: بنا به نظر اسلام باید در هر کاری هدف والا که فوق تمام اهداف است را در نظر بگیریم.

باید قدردان نظام اسلامی باشیم

رئیس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه باید قدردان نظام اسلامی باشیم، تصریح کرد: باید برای ادامه برکات این نظام اسلامی دست نیاز به سوی خدا و اولیای الهی دراز کنیم.

وی تصریح کرد: تشکیل جلساتی از این قبیل علاوه بر افزایش اعتماد به نفس، موجب انتقال بینش ها و ارزش ها به نسل های بعد نیز می شود تا بدانند چه چیز هایی بر کشورشان گذشته است.

آیت الله مصباح یزدی ادامه داد: همچنین برای نمایش قدرت خود و فهماندن این مسئله به دشمنان که حاضر به فداکاری در راه آرمان ها هستیم باید از این ظرفیت ها به خوبی استفاده کنیم.

وی استفاده از نعمات الهی را محدود دانست و افزود: شکر نعمت برای ما در کشور آثار بسیاری را به همراه داشته است که یکی از این آثار کوتاه شدن دست دشمنان بوده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد: با شکر نعمت علاوه بر اینکه آن نعمت باقی می ماند، افزایش نیز پیدا می کند و آثار ثواب آن نیز در دنیا و آخرت شامل حالمان می شود.

دشمنان به فکر آشوب در کشور هستند

وی توکل به خداوند را در شرایط کنونی که دشمنان به فکر آشوب در کشور هستند امری ضروری دانست و افزود: گفتن اینکه ما هستیم که در مقابل آمریکا ایستاده ایم با آموزه های دینی ما همخوانی ندارد بلکه باید بگوییم که کار ما تنها در دستتان توانای خداوند است بنابراین نباید حتی در این مسیر به بازوی خود مغرور شویم.

آیت الله مصباح یزدی تأکید کرد: باید همیشه به خاطر داشته باشیم که خداوند بار ها فرموده اند که دوستان خود را در مقابل دشمنان پیروز کردیم در حالی که دشمنان به لحاظ تجهیزات وضعیت بهتری داشتند و همچنین می فرماید که ما شما را که زبون بودید بر دشمنان قوی تان پیروز کردیم.

وی در ادامه گفت: انسان نباید هیچ گاه بر قدرت های خود مغرور شود، همچنین باید علاوه بر شکرگزاری نعمت های الهی به اطاعت از فرامین الهی نیز بپردازد.

رئیس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) عنوان کرد: نباید تنها به فکر منفعت شخصی و در استفاده برای حزبی خاص باشیم و نباید از این نعمت ها برای اطرافیان خود استفاده کنیم.

قطع امید از دشمنان راه پیروزی کشور است

وی گرانی و بیکاری را یک امتحان الهی دانست و افزود: ما باید ببینم چه وظیفه ای در قبال این امتحان الهی داریم، سختی هایی پیش روی ما وجود خواهد داشت که باید در این سختی ها از امتحان الهی پیروز شویم و اولین قانون در این شرایط این است که دست خود را تنها به سمت خداوند دراز کنیم و از خداوند مدد بگیریم.

آیت الله مصباح یزدی قطع امید از دشمنان را راه پیروزی کشور دانست و افزود: بزرگترین وظیفه روحانیت دفاع از نظام اسلامی است.

وی بیان کرد: باید از دشمنان خود قطع امید کنیم و نباید در این شرایط چشم به کمک دشمنان بدوزیم، چرا که آن ها تمام قدرت خود را صرف این می کنند که ما را نابود کنند، امید به این دشمنان و پیشنهاد مذاکره به آنان در خفا احمقانه است.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha