قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۰۰۳۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

امسال؛ مرگ 79 نفر با قرص برنج در مازندران

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: در ۸ ماهه سالجاری ۷۹ نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج در استان جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۹ درصد افزایش داشته است.

امسال؛ مرگ 79 نفر با قرص برنج در مازندران

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، براساس گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی اظهار کرد: از کل فوتی های مسمومیت با قرص برنج در ۸ ماهه سالجاری در استان ۵۱ نفر مرد و مابقی زن هستند.

وی تصریح کرد: براساس گزارش مراکز پزشکی قانونی استان در این مدت شهرستان های بابل، ساری و میاندرود هر کدام با ۱۵ نفر بیشترین و شهرهای بهشهر، چالوس و جویبار هر کدام با یک مورد کمترین فوتی آمار تلفات قرص برنج را به خود اختصاص داده اند.
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران خاطرنشان کرد: آبان با ۱۴، خرداد با ۱۲ و تیر با ۱۱ فوتی از جمله ماه هایی بود که بیشترین فوتی در آن گزارش شده است.
عباسی گفت: بر اساس گزارش ارجاعی از مراکز پزشکی قانونی استان ۴۷ نفر از این موارد متاهل و مابقی مجرد هستند.

وی اعمال تدابیر سختگیرانه برای جلوگیری از توزیع قرص برنج را یک ضرورت دانست و افزود: هر چند طی سال های گذشته و طبق آمارهای موجود شاهد کاهش تلفات قرص برنج در مازندران بودیم اما می توان با اعمال تدابیر ویژه و سختگیرانه تر برای جلوگیری از ورود غیر قانونی قرص برنج به کشور و ممنوعیت فروش آن اعمال محدودیت های جدی تر در دسترسی افراد به این ماده مهلک و نیز برخورد با توزیع کنندگان آن و بالابردن آگاهی کسانی که به قصد تهدید خانواده ه جان خود را به خطر می اندازند، مورد تاکید است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha