قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۰۰۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

در گرامیداشت هفته سوادآموزی عنوان شد؛

میزان باسوادی در قروه ۷۹ درصد است/تجلیل از آموزشیاران برتر

قروه- طی مراسمی و با حضور جمعی از مدیران و مسئولان، تعداد ۳۷ آموزشیار برتر سوادآموزی در قروه با اعلام میزان باسوادی ۷۹ درصدی در کنار پوشش سوادآموزی تا ۸۸ درصدی مورد تجلیل قرار گرفتند.

میزان باسوادی در قروه ۷۹ درصد است/تجلیل از آموزشیاران برتر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، شامگاه یکشنبه مراسم تجلیل از ۳۷ آموزشیار برتر نهضت سوادآموزی شهرستان قروه به مناسبت گرامیداشت هفته سوادآموزی طی مراسمی و با حضور جمعی از مدیران و مسئولان معرفی و تجلیل شدند.

رئیس سوادآموزی شهرستان قروه در این مراسم درصد باسوادی در شهرستان برای رده سنی ۶ سال به بالاتر را ۷۹ درصد دانست و اظهار داشت: از این میزان ۸۲ درصد آن شهری و ۷۳ درصد دیگر روستایی بوده و همچنین ۸۷ درصد را مردان و ۷۰ درصد را زنان تشکیل می دهند.

عباس حسنی پدرام با بیان اینکه تعداد کل بیسوادان ۶ سال به بالاتر در شهرستان ۲۶ هزار و ۲۵۳ نفر است، افزود: از این تعداد ۱۵ هزار و ۲۹۳ نفر شهری و ۱۰ هزار و ۹۶۰ نفر هم روستایی بوده که شامل ۸ هزار و ۱۲۶ مرد و ۱۸ هزار و ۱۲۷ زن هستند.

وی همچنین میزان باسوادی ۱۰ تا ۴۹ سال را ۹۲ درصد عنوان کرد و گفت: تعداد افراد بیسواد در این رده سنی در شهرستان ۶ هزار و ۷۵۹ نفر است که از این تعداد ۵ هزار و ۲۵۴ نفر را زنان و هزار و ۴۹۵ نفر را مردان تشکیل می دهند.

به گفته عباس حسنی پدرام از تعداد افراد بیسواد ۱۰ تا ۴۹ ساله ۳ هزار و ۶۲۵ نفر در شهر و ۳ هزار و ۱۳۴ نفر آن در روستا ساکن هستند که تلاش می شود در راستای افزایش پوشش تحصیلی برای این افراد اقدامات مختلفی در دستور کار قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به میزان پوشش دوره های سواد آموزی در قروه، تصریح کرد: در سه حوزه سوادآموزی، انتقال و تحکیم میزان حجم اعلامی ۸۵۰ نفر بوده که ۷۵۲ نفر معادل ۸۸ درصد پوشش داده شده است.

مطابق اظهارات حسنی پدرام از تعداد افراد پوشش داده شده ۲۶ مرد و ۷۲۶ زن هستند که ۴۸۲ نفر شهری و ۲۷۰ نفر هم ساکن روستا در قالب ۱۰۴ کلاس درس آموزش دیده اند و کار جذب افراد دیگر نیز در دست اقدام و پیگیری است.

وی حجم ابلاغ شده در دوره سوادآموزی را ۴۰۰ نفر با میزان پوشش ۳۰۲ نفر معادل ۷۵ درصد دانست که از این تعداد ۲۶ نفر را مردان و ۲۷۶ نفر را زنان تشکیل می دهند و همچنین تعداد ۲۲۲ نفر در شهر و ۸۰ نفر ساکن روستا در ۵۹ کلاس درس، بوده اند.

رئیس سوادآموزی قروه در ادامه از میزان ۲۱۰ نفر حجم اعلام شده در دوره انتقال گفت که در این دوره ۲۱۰ نفر معادل ۱۰۰ درصد شامل ۲۱۰ نفر زن به صورت کامل پوشش داده شده اند که از این تعداد ۱۵۰ نفر ساکن شهر و ۶۰ نفر ساکن روستا در ۲۱ کلاس درس آموزش دیدند.

اما در دوره تحکیم مطابق اظهارات این مقام مسئول از ۲۴۰ نفر حجم اعلامی ۲۴۰ نفر معادل ۱۰۰ درصد پوشش داده شده اند که شامل ۲۴۰ زن بوده اند که از این تعداد ۱۱۰ نفر شهری و ۱۳۰ نفر روستایی در ۲۴ کلاس درس دوره های خود را گذرانده اند.

عباس حسنی پدرام با بیان اینکه رویکردهای تشویقی برای سوادآموزان در نظر گرفته شده است از پرداخت پاداش برای سوادآموز قبول شده در کنار پاداش برای فردی که به صورت خودآموزی سواد را فراگرفته خبر داد.

وی عمده مشکلات مرتبط در بحث سوادآموزی در شهرستان قروه را مربوط به دوره سوادآموزی دانست که شامل نبود انگیزه میان سوادآموزان به دلیل به موقع پرداخت نکردن پاداش در نظر گرفته شده، ممانعت سرپرست خانواده، نبود همکاری هیئت امنای مساجد و پایگاه های بسیج برای مکان آموزش، نبود اهرم لازم در جذب سوادآموزان، مشکلات اقتصادی و … عنوان کرد و خواستار همکاری سایر ادارات و سازمان های دولتی این شهرستان در راستای توجه به امر مهم و خطیر سوادآموزی به عنوان یکی از نیازهای ضروری در عصر حاضر شد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha