قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۰۰۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

قابی از ذوق و رنگ در کتاب «شوق شبنم»

استان ها مرکزیاراک «شوق شبنم» عنوان کتابی است که در آن گزیده آثار تجسمی «حمید فرجی» هنرمند شازندی در قابی از ذوق و رنگ ارایه شده و فراروی علاقه مندان به هنر قرار گرفته است.

قابی از ذوق و رنگ در کتاب «شوق شبنم»

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، این کتاب ۸۲ صفحه ای با شمارگان یک هزار نسخه از سوی انتشارات «سخن دانشجو» به چاپ رسیده است.

قیمت هر جلد از این کتاب تمام گلاسه و رنگی که در سال ۱۳۹۷ منتشر شده برای علاقه مندان ۴۰ هزار تومان است.

در این کتاب مجموعه ای از نقاشی های این هنرمند که با محدودیت دید مواجه است به صورت حرفه ای  ارایه شده و به نوعی سلیقه و تفکرش را در لابه لای طرح و رنگ بوم به جا گذاشته و سلیقه هنری خود، آرزوها و تفکرش را با مخاطبان به اشتراک گذاشته است.

در این مجموعه ۶۸ اثر  با استفاده از تکنیک های رنگ روغن، ترکیب مواد، طراحی،اکرولیک، آبرنگ، مداد رنگ مداد سیاه، آب مرکب، خودکار، راپید و پاستیل ارایه شده که هر یک از زاویه ای خاص و با ظرافت ایجاد شده است.

مضامین آثار ارایه شده در این مجموعه چهره نگاری، طبیعت، اماکن، زیبایی های بصری فصل ها، انتظار، معلولیت، روابط عاطفی والدین و فرزندان، جاذبه های دیدنی شهرستان شازند، باران و برف، هویت، مشاغل، روستا، حیوانات ، سفالینه و اشیا است.

«حمید فرجی» در سال ۵۷ در شازند چشم به جهان گشود  و از سال ۱۳۷۴ به صورت حرفه ای کار خود را در بخش هنرهای تجسمی پی گرفته و با وجود معلولیت راهش را با دشواری پی گرفته است این نقاش از ناحیه چشم معلولیت دارد و با وجود این در مسیر سخت در سایه همراهی استادانش چون «ذبیح الله عسگری»، «مظاهر آذرپی» توانسته مجموعه ای از آثار تجسمی را ارایه دهد که برای علاقه مندان به هنر جذاب است.

این هنرمند در کارنامه خود رتبه های متنوعی را از جشنواره های استانی و ملی دارد که از جمله آن می توان به جشنواره فرهنگی و هنری طرح بنمار آموزش و پرورش، مسابقات فرهنگی هنری آموزش و پرورش تهران، ره یافتن به جشنواره بین المللی معلولان جهان در سال ۱۳۸۰، رقابت های هنرمندان تجسمی معلولان ایران در تنکابن، مسابقات سراسری آفتاب استان مرکزی، جشنواره فرهنگی و هنری خراسان رضوی، جشنواره نماز دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ملایر، جشنواره مهارت معلولان کشور و جشنواره سراسری بسیج آذربایجان شرقی اشاره کرد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha