قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۹۹۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حتما آکگل هم در تمرین ما مصدوم شده است!

میرعمادیان: کریمی خودش خواست کشتی بگیرد/ از بالا دوست داشتند او به میدان برود

مربی تیم کشتی آزاد بازار بزرگ ایران با بیان اینکه کریمی و یزدانی بر خلاف برخی اخبار مشکلی ندارند و مثل بقیه کشتی گیران در حال تمرین هستند، گفت: کریمی خودش خواست که در فینال کشتی بگیرد.

میرعمادیان: کریمی خودش خواست کشتی بگیرد/ از بالا دوست داشتند او به میدان برود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مصطفی میرعمادیان ، درباره بحث ها و حواشی پیرامون آسیب دیدگی حسن یزدانی و علیرضا کریمی در جریان رقابت های کشتی آزاد جام باشگاه های جهان، اظهار کرد: ابتدا باید این را بگویم که همه می دانیم کشتی یک رشته بسیار پرآسیب و پرخطری است که حتی به دلیل همین مسائل تا آستانه حذف از المپیک نیز پیش رفت. کشتی ورزشی درگیرانه است که هر لحظه امکان دارد هر کشتی گیری در جریان تمرین، مسابقه و حتی یک نرمش ساده نیز دچار آسیب دیدگی شود.

* خواست خدا بود که یزدانی و کریمی ۷ ماه مانده به المپیک آسیب ببینند

مربی تیم بازار بزرگ ایران، افزود: ما از وضعیت آسیب دیدگی حسن یزدانی و علیرضا کریمی اطلاعی نداشتیم اما تمام کشتی گیران به هر حال آسیب دیدگی هایی کوچک و یا بزرگ به همراه دارند اما با این وجود کشتی هم می گیرند. یزدانی و کریمی نیز دردی بسیار کهنه و قدیمی داشتند و خواست خدا این بود که در جریان این مسابقات و ۷ ماه مانده به المپیک این اتفاق برایشان بیفتد. اگر ۱۰ روز مانده به المپیک این اتفاق بریشان رخ می داد چه کار می خواستیم بکنیم؟

* آسیب دیدگی یزدانی از بدشانسی ما بود

وی خاطرنشان کرد: حسن یزدانی در جریان تمرین و مرور فن بسیار ساده با یک کشتی گیر ۵۵ کیلوگرمی در حالت ایستاده به یکباره زانویش قفل کرد و دیگر نتوانست ادامه بدهد. این اتفاق ممکن بود در اردوهای تیم ملی یا هر مسابقه ای برای او بیفتد اما از شانس بد ما این اتفاق در جریان تمرینات تیم ما رخ داد.

* کریمی گفت مقابل هند پایم جا ماند

میرعمادیان در ادامه با اشاره به آسیب دیدگی علیرضا کریمی، گفت: کریمی نیز تا روز مسابقات هیچ مشکلی نداشت اما بعد از مبارزه نخست، به ما گفت مقابل هند پایم جا ماند و احساس درد داشتم. ما هم به او گفتیم از خودت مراقبت کن و به همین خاطر نیز در کشتی دوم از محمدجواد ابراهیمی استفاده کردیم.

* از بالا گفتند اگر کریمی می تواند در فینال کشتی بگیرد

مربی تیم قهرمان کشتی آزاد جام باشگاه های جهان، افزود: با توجه به شرایطی که برای کریمی به وجود آمد و به ما اعلام کرد در کشتی نخست دچار درد شده است، علاوه بر نام او، نام محمدجواد ابراهیمی را نیز در وزن ۹۲ کیلوگرم در لیست دیدار فینال قرار دادیم. ظهر روز مسابقه فینال بود که مدیران ارشد تیم تماس گرفتند و گفتند از آنجایی که حسن یزدانی برند تیم بوده و به دلیل آسیب دیدگی نتوانسته برای بازار بزرگ کشتی بگیرد، با علیرضا کریمی به عنوان دیگر چهره شاخص تیم ملی، صحبت کنید که اگر شرایطش را دارد در دیدار فینال کشتی بگیرد اگر نه که هیچ.

* کریمی خودش خواست کشتی بگیرد

وی ادامه داد: به والله بعد از خوردن ناهار سر میز به علی کریمی گفتیم شرایطت چگونه است و آیا می توانی در فینال کشتی بگیری؟ حتی به او گفتیم اصلا فکر ما را نکن که او در جواب گفت "کشتی می گیرم" و حتی اعلام کرد "پایم را فیکس کنید مشکلی برای کشتی گرفتن ندارم." ما حتی پزشک تیم را صدا زدیم تا از او هم مشورت بگیریم که او نیز گفت آثاری از ضرب خوردگی و کبودی نمی بیند و اگر هم دردی دارد باید توسط ام آر آی مشخص شود.

* تا دیدیم کریمی درد دارد کشتی را قطع کردیم!

میرعمادیان افزود: بنابراین با توجه به خواست علیرضا کریمی برای کشتی گرفتن و همچنین نظر پزشک تیم، در نهایت تصمیم گرفتیم کریمی را در فینال به روی تشک بفرستیم. در تایم دوم فینال وقتی دیدیم کریمی احساس درد دارد و نمی تواند کشتی را ادامه بدهد بلافاصله کشتی را قطع کردیم تا آسیب دیدگی اش تشدید نشود.

* رضایی فکر کرد کریمی لج کرده اینطور مبارزه می کند!

وی در پاسخ به این سوال که بر خلاف این موضوع و بر اساس مشاهدات ما، علیرضا رضایی مدیر فنی تیم دانشگاه آزاد با دیدن شرایط دشوار کریمی به سوی پژمان درستکار آمد و از او خواست جلوی ادامه مبارزه کریمی را بگیرد که در نهایت این مبارزه پس از گوشزد علیرضا رضایی قطع شد، گفت: هیچ کس از آسیب دیدگی علیرضا کریمی خبر نداشت! هیچ کس جز خود او نمی دانست که آسیب دیدگی دارد. پس از آنکه کریمی از حریفش عقب افتاد برای علیرضا رضایی نیز این سوال پیش آمده بود که چرا کریمی اینطور کشتی می گیرد؟ آیا لج کرده یا مشکلی دارد که اینطور مبارزه می کند؟

* کریمی و یزدانی مثل بقیه در حال تمرین هستند!

مربی تیم کشتی آزاد بیمه رازی در پاسخ به این سوال که با توجه به جلو بودن ۶ بر یک تیمش در دیدار فینال و مسجل شدن قهرمانی شان در این رقابت ها، آیا بهتر نبود با همه این اوصاف کریمی به میدان نرود، گفت: ما جواد ابراهیمی را هم داشتیم که ۲ هفته قبل از آن توانسته بود همین حریف را ۱۰ بر یک شکست دهد، بنابراین مشکلی بابت نرفتن کریمی بر رویتشک نبود اما همانطور که گفتم او خودش خواست که در فینال کشتی بگیرد. دیگر نمی دانم چرا چنین تصمیمی را گرفت؟ البته تا همین امروز هم ده مدل درباره مصدومیت کریمی صحبت شده است و حتی گفته اند ۴ ماه دیگر برمی گردد اما خودش گفته مثل بقیه کشتی گیران تمرین می کنم و حتی حسن یزدانی هم که تمریناتش را بدون مشکل ادامه می دهد!

* حتما طاها آکگل هم در تمرین ما مصدوم شده است!

وی افزود: باز جای شکرش باقی است که این یزدانی و کریمی ۷ ماه مانده به المپیک آسیب دیدگی شان مشخص شد نه ۵ روز مانده به المپیک. این هم از شانس ماست. امروز برخی دوستان به شوخی می گفتند حتما طاها آکگل هم در تمرینات ایران مال آسیب دیده است. کشتی در راه المپیک است و نیاز به آرامش دارد. نباید انقدر مسائل طبیعی را بزرگ جلوه دهیم.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha