قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۹۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دشت قزوین پتانسیل صادرات محصولات کشاورزی را دارد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: دشت قزوین پتانسیل مناسب و ظرفیت لازم برای صادرات محصولات کشاورزی را دارد .

دشت قزوین پتانسیل صادرات محصولات کشاورزی را دارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از قزوین به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با بیان این مطلب افزود : سالانه بیش از 4 میلیون تن محصولات کشاورزی در استان قزوین تولید می شود که بخشی از آن در استان مصرف و مابقی به خارج از استان و سایر کشورها صادر می شود .

وی با بیان اینکه دشت قزوین پتانسیل مناسب و ظرفیت لازم برای صادرات محصولات کشاورزی را دارد، افزود: استان قزوین در زمینه تولید محصولات  کشاورزی جز 10  استان برتر کشور  محسوب می شود.

خمسه عنوان کرد : صادرات محصولات کشاورزی استان شامل کشمش ، پسته ، فندق ، زغال اخته، محصولات باغی ، زراعی و لبنیات و مواد پروتئینی  است .

وی بیان کرد: برای در دست داشتن بازارهای جهانی باید در صادرات محصولات کشاورزی استانداردهای لازم رعایت شود .

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ادامه داد: صادرات محصولات کشاورزی به عنوان صادرات غیرنفتی می تواند در جذب سرمایه گذاری در بخش های تولیدی و همچنین بهره وری موثر باشد.

خمسه افزود : با توجه به تحریم های اقتصادی دشمنان بخش کشاورزی می تواند با تولید محصول و صادرات آن در ایجاد ثبات اقتصاد کشور نقش آفرین باشد .

وی با اشاره به احداث اولین پایانه صادرات محصولات کشاورزی در استان قزوین  ابراز امیدواری کرد : با راه اندازی این پایانه تولیدکنندگان و صادر کنندگان استان بتوانند محصولات مازاد تولید داخل خود را به راحتی به خارج از استان صادر کنند .

خمسه  در پایان برند سازی محصولات شاخص استان را لازمه توسعه صادرات برشمرد و گفت : در امر برند سازی محصولات کشاورزی  استانداردهای لازم  لحاظ شود .

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha