قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۹۳۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بومی بودن ۶۳ درصد نیروهای معدن انگوران، اقدامی ارزشمند و وظیفه اجتماعی است

استان ها زنجانزنجان استاندار زنجان گفت: افزایش میزان استفاده از نیروهای بومی در معدن سرب و روی انگوران از ۳۹ به ۶۳ درصد، اقدام ارزشمندی در راستای عمل به وظیفه اجتماعی معدنکاران…

بومی بودن ۶۳ درصد نیروهای معدن انگوران، اقدامی ارزشمند و وظیفه اجتماعی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، فتح الله حقیقی روز یکشنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که در محل مجتمع معدنی سرب و روی انگوران برگزار شد، افزود: گزارش فعالیت های این معدن در سال های اخیر نیز مطلوب و امیدوارکننده است.

وی اظهار داشت: وقتی معدن در یک منطقه ای ایجاد می شود مردم باید احساس کنند شریک آن هستند یعنی امکاناتی مانند ترمیم و بهسازی جاده ها و زیرساخت ها نیز عاید مردم شود.

حقیقی خاطرنشان کرد: در خصوص جذب نیروهای مورد نیاز و به ویژه نیروهای تخصصی برای معادن، اولویت باید با نیروهای بومی باشد البته در صورت نیاز می توان از نیروی غیربومی نیز استفاده کرد.

وی ادامه داد: نیروهای بومی نیز باید تحت آموزش قرار گرفته و با تعامل نسبت به توانمندسازی آن ها اقدام شود.

استاندار زنجان با اشاره به برگزاری جلسه شورای عالی معادن کشور به صورت مشترک با شورای معادن استان زنجان، گفت: پرونده مربوط به ۲۰ معدن استان در این جلسه، بررسی شد در صورتی که اگر قرار بود در مرکز بررسی شود، ماه ها به طول می انجامید.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی، عدالت در توزیع خاک با عیار متفاوت از سوی معدنکاران را قبول ندارد، اظهار داشت: این موضوعات باید در شورای معادن استان طرح و مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

حقیقی تصریح کرد: دولت و بخش خصوصی در هنگام صدور مجوز برای معادن باید متعهد شده و هر ۲ طرف به تعهدات خود عمل کنند.

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سفر اخیر وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان زنجان فقط به حوزه صنعت اختصاص یافت و سفر دیگری ویژه بخش معدن به استان زنجان خواهند داشت که امیدواریم در آینده نزدیک صورت پذیرفته و مسائل و مشکلات حوزه معدن زنجان در آن بررسی شود.

وی اظهار داشت: معدنکاران به میزان حقوق دولتی، معترض بوده و از طرف دیگر دولت نیز به این موضوع و دریافت حقوق دولتی نظر دارد که این موضوع نیز در محضر وزیر صنعت، معدن و تجارت طرح می شود و معدنکاران می توانند از خواسته خود دفاع کنند.

استاندار زنجان پیش از این جلسه از معدن فسفات و آهن روستای سعیدکندی و معدن سرب و روی انگوران بازدید کرد.

از زمان حضور حقیقی به عنوان استاندار در زنجان تمام جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان به صورت تخصصی و در محل واحدهای تولیدی و صنعتی برگزار شده و پیش از برگزاری جلسه نیز چند واحد در آن حوزه مورد بازدید اعضای کارگروه قرار گرفته است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha