قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۹۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آیت الله مصباح یزدی:

تحریم ها یکی از راهکارهای ایجاد فریب در جامعه است/ دشمن می خواهد ملت ما را ناامید کند

رئیس موسسه آموزش و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: تحریم های اقتصادی یکی از راهکارهای ایجاد فریب در جامعه است تا دشمن ملت ما را ناامید کند.

تحریم ها یکی از راهکارهای ایجاد فریب در جامعه است/ دشمن می خواهد ملت ما را ناامید کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، آیت الله محمدتقی مصباح یزدی رئیس موسسه آموزش و پژوهشی امام خمینی (ره) بعدازظهر امروز (یک شنبه) در پیامی ویدیویی به مراسم گرامیداشت ۹ دی که در مسجد امام جعفر صادق (ع) در میدان فلسطین برگزار شد، اظهار داشت: باید حوادث گذشته را همیشه مدنظر داشت، به خصوص حوادثی که از سقوط به دره های هولناک جلوگیری کرده و برای دستیابی به مسیر درست راهنما باشد.

وی ادامه داد: بر اساس اسلام این ایامی که حوادث مهم رخ داده، به عنوان ایام الله یاد می شود. این روزها به نام خدا است که آثار خدا دیده می شود و در این روزها است که رحمت الهی دیده می شود.

رئیس موسسه آموزش و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: جمهوری اسلامی ایران برآمده از انقلابی است که در طول تاریخ بشری خاص و بی بدیل است. در ۴۰ سال عمر نظام اسلامی پر است از حوادثی اینچنینی که به انسان می آموزد انسان نباید یاس را در خود راه داده و به امداد و نصرت الهی امید داشته باشد.

آیت الله مصباح یزدی افزود: آنچه مانع پیشرفت انسان می شود، غفلت از دامهایی است که دشمن درست می کند و آدمی از روی ناآگاهی در آن می افتد. دچار شدن به یاس هم یکی از عوامل عدم دستیابی به پیشرفت است.

وی اضافه کرد: طبق اموزه قرآن کریم باید از حوادثی که در گذشته و به خصوص در چهار دهه اخیر رخ داده، درس عبرت گرفته و برای آینده از آن استفاده کرد.

رئیس موسسه آموزش و پژوهشی امام خمینی (ره) تصریح کرد: ما همیشه باید حوادث گذشته را مورد بررسی قرار دهیم تا هم دام ها را بشناسیم، هم نصرت الهی را درک کنیم و هم راه را بسازیم تا در نهایت امید، اعتماد و توکل به خدا افزایش بیابد.

مصباح یزدی بیان کرد: یکی از حوادث مهم در تاریخ ما، یوم الله ۹ دی است که باید یادش را گرامی بداریم تا آیندگان فراموش نکنند. باید هم از طرفی نصرت الهی در این موضوع را مورد بررسی و شناخت قرار دهیم و از طرف دیگر بدانیم که دشمنان چه دام هایی در راه پیشرفت ما افکنده اند و با شناخت درست آن، راه پیروزی را بشناسیم.

وی عنوان کرد: دشمنان از تعداد کمیت چه به لحاظ عدد افراد و چه از لحاظ تعداد کشورها، همچنین از لحاظ ثروت، تکنولوژی و پیشرفت علمی و نفوذ در سایر کشورها از ما بالاتر هستند و علی ظاهر باید تسلیم آن باشیم؛ ولی ما با شناخت درست، راه پیشرفت را طی کرده ایم.

رئیس موسسه آموزش و پژوهشی امام خمینی (ره) افزود: دشمن در ۴۰ سال اخیر تمامی راه ها و دام ها را علیه نظام ما تجربه کرده ولی در نهایت شکست خورده و آنها به این نتیجه رسیده اند که برای مقابله با نظام باید راه اصلی پیروزی ملت را شکست دهند. متفکران آنها به این نتیجه رسیده اند که عامل اصلی پیروزی ملت ایران ایمان به خدا است و این ایمان است که باعث می شود ملت از تجربه گذشتگان بهره ببرند، امید خود را از دست ندهند و در سایه استفاده از دستورات الهی دل به یک رهبر خدایی دهند.

مصباح یزدی خاطرنشان کرد: رهبری ما عامل وحدت بوده و نشانه ایمان به خدا است. با استفاده از ایمان به خدا، راهنمایی های قرآن کریم و بهره بردن از رهبری افرادی چون امام و شخص مقام معظم رهبری، مردمی تربیت شده اند که مانند کوه پشت نظام بوده و به زانو درنمی ایند.

وی اظهار داشت: اصل شیطان بزرگ است ولی دشمن علیه نظام ما از تمامی مزدوران و شیطان بچه ها استفاده می کند تا ایمان مردم به خدا و رهبری را تضعیف کند.

رئیس موسسه آموزش و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: در چندین دهه اخیر وسایل ارتباط جمعی گسترش پیدا کرده و دشمن از طریق این ابزار و در تمامی بخش ها افکار خود را به جامعه ما تزریق می کنند تا رهبری و ایمان را در جامعه تضعیف کنند.

آیت الله مصباح یزدی افزود: ما باید از طرفی آگاهی دینی را افزایش دهیم تا دشمن نتواند از این طریق جامعه را فریب دهد و همچنین باید آگاهی های سیاسی جامعه را بالا ببریم تا نتوانند نسل آینده و همینطور افراد ناآگاه حال حاضر را فریب دهند.

وی بیان کرد: تحریم های اقتصادی یکی از راهکارهای ایجاد فریب در جامعه است تا دشمن ملت ما را ناامید کند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha