قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۹۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تلاش رژیم صهیونیستی برای مقابله با توافقنامه ترکیه و لیبی

منابع صهیونیستی از تلاش های گسترده نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای مقابله با توافق امضا شده بین ترکیه و لیبی خبر دادند.

تلاش رژیم صهیونیستی برای مقابله با توافقنامه ترکیه و لیبی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، منابع صهیونیستی گزارش دادند که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی تلاش برای مقابله با توافقنامه امضا شده بین ترکیه و دولت وفاق ملی به ریاست «فائز السراج» را آغاز کرده است.

روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» امروز یکشنبه در خبری نوشت که نتانیاهو هفته گذشته با «نیکوس آناستاسیادیس» رئیس جمهور قبرس و «کریاکاس میتسوتاکیس» نخست وزیر یونان تلفنی گفت وگو کرد.

نتانیاهو در این تماس های خود درباره برگزاری نشست منطقه ای به منظور امضای توافقنامه احداث خط لوله انتقال گاز از فلسطین اشغالی به اروپا از طریق قبرس و یونان، گفت وگو کرده است.

طبق گزارش وبگاه «عربی ۲۱»، پیش بینی می شود که نتانیاهو و «اشتاینتز» وزیر انرژی رژیم صهیونیستی پنج شنبه هفته جاری به یونان سفر کنند و نشستی بین سران دو طرف برگزار خواهد شد که هفتمین نشست از این دست است.

بر اساس این گزارش، این سفر مقامات صهیونیست به یونان در راستای استمرار یادداشت تفاهمی است که در سال ۲۰۱۷ بین دو طرف امضا شد و گذشته از آن سفر آن ها به یونان در حالی است که ترکیه و دولت وفاق ملی لیبی نیز توافقنامه گازی امضا کرده اند که به موجب آن ترکیه می تواند به بخش های وسیعی از دریای مدیترانه دسترسی پیدا کند.

اخیراً امضای دو تفاهم نامه همکاری امنیتی و ترسیم مرزهای دریایی بین ترکیه و دولت وفاق ملی لیبی با هدف اکتشاف منابع انرژی در دریای مدیترانه باعث ناراحتی مصر، یونان، قبرس جنوبی و ژنرال خلیفه حفتر فرمانده نیروهای شرق لیبی شده است.

در همین ارتباط «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه اخیرا در مصاحبه با شبکه تی آر تی این کشور گفت: «آنکارا هرگز اجازه هیچ گونه اقدام یکجانبه در دریای مدیترانه را نخواهد داد و اسرائیل هرگز نمی تواند بدون موافقت ما گاز از طریق دریای مدیترانه انتقال دهد».

وی تأکید کرد که «پس از امضای یادداشت تفاهم ترکیه و لیبی، هرگز یونان، مصر، اسرائیل و قبرس نمی توانند بدون موافقت ما دست به اقدام یکجانبه بزنند.»

برخی منابع غیر رسمی رژیم صهیونیستی نیز در پاسخ به این اظهارات اردوغان گفتند که «اردوغان به دنبال تغییر قواعد بازی است و سعی دارد کرانه شرقی دریای مدیترانه را تحت کنترل خود درآورد».

انتهای پیام/ص

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha