قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۹۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رفع یکی از عوارض جانبیِ درمان سرطان با طب سوزنی

نتایج یک آزمایش تایید کرد طب سوزنی عوارض جانبی شایع در روند درمان سرطان را تسکین می دهد.

رفع یکی از عوارض جانبیِ درمان سرطان با طب سوزنی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نتایج یک آزمایش تایید کرد طب سوزنی عوارض جانبی شایع در روند درمان سرطان را تسکین می دهد.

 خشکی دهان از جمله عوارض جانبی و آزاردهنده رادیوتراپی است اما نتایج یک تحقیق نشان می دهد انجام طب سوزنی می تواند این علائم را کاهش دهد.

متخصصان آمریکایی در بررسی های خود مشاهده کردند از ۳۳۹ بیماری که به دلیل ابتلا به سرطان سر و گردن در آمریکا و چین تحت رادیوتراپی قرار گرفته بودند علائم خشکی دهان در افرادی که طب سوزنی روی آنان انجام شد در مقایسه با بیماران دیگر کمتر بوده است.

یافته های پزشکی نشان داد: یک سال پس از روند درمان، در ۳۵ درصد از بیمارانی که طب سوزنی انجام داده بودند علائم خشکی دهان مشاهده شد و این درحالیست که این رقم در افراد دیگر ۵۵ درصد بوده است.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، خشکی دهان از جمله نگرانی های جدی در بیماران مبتلا به سرطان سر و گردن است که تحت رادیوتراپی قرار می گیرند. حدود ۸۰ درصد از بیماران مبتلا به این سرطان در پایان رادیوتراپی با عارضه خشکی دهان مواجه هستند. علائم خشکی دهان بر کیفیت زندگی و سلامت دهان این افراد تاثیر می گذارد و درمان های فعلی تاثیر چندانی ندارد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha