قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۹۱۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

امام جمعه شهرکرد:

ترویج فرهنگ زکات در چهارمحال و بختیاری ضروری است

شهرکرد- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: ترویج فرهنگ زکات در چهارمحال و بختیاری ضروری است.

ترویج فرهنگ زکات در چهارمحال و بختیاری ضروری است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام محمدعلی نکونام در نشست شورای زکات استان بیان کرد: پرداخت زکات در کنار نماز قرار گرفته است و از این مسئله چنین برداشت می شود، همانگونه که با نماز با خداوند در ارتباط هستیم با پرداخت زکات نیز با مردم در ارتباط باشیم.

وی با اشاره به فواید گسترده پرداخت زکات در جامعه افزود: نخستین فایده زکات به خود پرداخت کننده زکات برمی گردد، باید تأثیرات پرداخت این واجب الهی در زمینه رفع محرومیت ها تبیین و بیان شود.

نماینده ولی فقیه در استان بابیان اینکه وظیفه اصلی ما در زمینه زکات، فرهنگ سازی و تبلیغات است گفت: باید تمامی دستگاه های مرتبط زمینه ای را فراهم کنند تا مؤدیان زکات نسبت به پرداخت زکات اموال خود اهتمام داشته باشند.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به تشکیل شورای زکات در روستاها ادامه داد: تشکیل این شوراها در روستاها از جمله اقدامات خوب و تأثیرگذار کمیته امداد است.

وی بیان کرد: اعضای این شوراها در بین مردم هستند و نقش مهمی در فرهنگ سازی این فریضه الهی دارند.


حجت الاسلام نکونام با اشاره به برگزاری جلسات شورای زکات در روستاها خاطرنشان کرد: در این جلساتی افراد مختلف نقطه نظرات مفید و مؤثری را بیان می کنند که با توجه به نیاز مناطق باید تعداد آنها افزایش یابد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری چهارمحال و بختیاری نیز در این جلسه بابیان اینکه زکات باید به جایگاه اصلی خود در جامعه برسد، گفت: این مسئله نیازمند بسیج همگانی تمامی دستگاه های اجرایی از جمله صدا و سیما، جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش و ائمه جماعات است.

وی بیان کرد: در راستای فرهنگ سازی و تبلیغ این فریضه الهی ۳۰۰ تابلو به تبلیغات زکات در روستاها اختصاص می یابد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha