قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۸۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نماینده مجلس: قانونمداری کلید خروج از شرایط فعلی کشور است

سیاست مجلس شورای اسلامیتهران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره راهکارهای خروج از شرایط فعلی کشور گفت: اگر مردم و مسئولین بر مدار قانون حرکت کنند، بسیاری از اتفاقات رخ نخواهد…

نماینده مجلس: قانونمداری کلید خروج از شرایط فعلی کشور است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «فریده اولاد قباد» درباره راهکارهای کاهش نارضایتی های اجتماعی و بازگشت اعتماد به جامعه به گفت: اصلاح در ساختار اقتصادی و در ساختار بانکی از ضروریات کشور ما است، اگر دولت ما الکترونیک و اقتصاد ما هوشمند باشد، به عنوان مثال سامانه جامع الکترونیک گمرک را داشته باشیم تا شاهد یک نظارت جدی در حوزه اقتصاد باشیم بسیاری از ریشه های نارضایتی جامعه از میان خواهد رفت.

وی با مهم توصیف کردن امر مبارزه با فساد افزود: تا زمانی که افرادی از رانت استفاده می کنند، نمیتوان اعتماد را به جامعه بازگرداند. همه مسئولین ما باید ساده زیستی را پیشه کنند و یک زندگی شفاف داشته باشند تا مردم اعتماد کنند.

وی تاکید کرد: عدم اعتماد باعث فاصله ای است که بین مردم دولت و حاکمیت افتاده است، شخصا در تحقیق و تفحص ها و بسیاری موقعیت های دیگر شاهد بروز چنین آفتهایی هستم، در نتیجه باید خود مسوولین صادق و شفاف و پاکدست باشند و زندگی کاملا شفافی داشته باشند. مسئولان باید مثل مردم زندگی کنند تا مردم به آنها اعتماد کنند. اگر اینطور باشد به نظر من خیلی از مشکلات حل میشود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر این که حرف اول و آخر را در مسائل کلان کشور مردم باید بزنند، خاطرنشان کرد: باید مبارزه با مفاسد اقتصادی ریشه ای باشد. قوه قضاییه کار را شروع کرده است، ولی نیازمند این هست که هم حمایت شود و هم اینکه با همه افراد، هر فرد و هر مسئولی یا وابستگان به هر مسئولی، باید بدون مماشات برخورد شود. هیچ تفاوتی در برخورد با مفاسد نباید وجود داشته باشد.

وی در پایان یادآور اهمیت قانون مداری در کشور شد و اظهار داشت: چیز دیگری که در کشور ما باید انجام شود قانون مداری است، اگر مردم و مسوولین بر مدار قانون حرکت کنیم شاید خیلی از این اتفاقات نیفتد. البته این موضوع نیاز به آموزش و فرهنگ عمومی دارد. خیلی از مردم ما حقوق شهروندی خود را نمی شناسند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha