قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۸۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات بهسازی مسکن روستایی در خمین پرداخت شد

استان ها مرکزیخمین رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خمین گفت:پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی از ابتدای امسال تاکنون در این شهرستان پرداخت شده…

پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات بهسازی مسکن روستایی در خمین پرداخت شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «محمد کاظم آب پیکر» روز یک شنبه افزود این میزان تسهیلات برای مقاوم سازی ۱۴۰ واحد مسکن روستایی پرداخت شده که رقم آن برای هر واحد معادل ۴۰۰ میلیون ریال است.

وی اظهارداشت : سهمیه ابلاغی مقاوم سازی مسکن روستایی امسال ۴۰۰ واحد مسکونی است که پرونده  ۲۰۰ واحد به بانک ارسال شده و در مرحله انعقاد قرارداد برای دریافت تسهیلات هستند.

آب پیکر با بیان اینکه  امسال  ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی این شهرستان اختصاص یافته است، اظهار داشت: این رقم در قالب تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی با بازپرداخت پنج درصد و ۱۵ ساله برای مقاوم سازی  واحدهای مسکونی فرسوده روستایی پرداخت می شود.

آب پیکر افزود: درخواست وام های کمکی و بلاعوض بعد از عملیات سفت کاری و در صورت ابلاغ مراجع قانونی، به بانکهای عامل ارسال و بعد از مقاوم سازی هر مسکن روستایی و گرفتن پروانه پایان کار، به مالکان انشعابات برق، گاز و آب واگذار می شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خمین گفت:  از مجموع ۱۱ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی روستایی این شهرستان سه هزار و ۳۰۰ واحد معادل  ۳۰ درصد از منازل روستایی مقاوم سازی شده و بقیه واحدها نیازمند بهبود کیفی است و  ۹ هزار و ۹۵۰ واحد مسکونی این شهرستان باید تا افق سال ۱۴۰۰مقاوم سازی شود.

شهرستان خمین دارای ۱۰۵ هزار نفر جمعیت با ۶۲ هزار و ۵۵ واحد ساختمانی است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha