قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۸۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پروژه توسعه فرودگاه اصفهان نیمه اول 99 به بهره برداری می رسد

مدیرکل فرودگاه های استان اصفهان با بیان این که پروژه توسعه پارکینگ هواپیما (اپرون) با پیشرفت فیزیکی 72 درصدی در حال اجراست، گفت: علی رغم تنگناهای موجود پیش بینی می شود این طرح در نیمه اول سال آینده به بهره برداری برسد.

پروژه توسعه فرودگاه اصفهان نیمه اول 99 به بهره برداری می رسد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حسن امجدی امروز در اصفهان در خصوص آخرین وضعیت طرح های توسعه ای فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان عنوان کرد: پروژه توسعه پارکینگ هواپیما (اپرون) که با اعتباری بالغ بر 240 میلیارد ریال و به مساحت 74 هزار متر مربع از سال گذشته مراحل اجرایی آن شروع شده، در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی 72 درصد در حال اجراست.

مدیرکل فرودگاه های استان اصفهان با اشاره به این که طبق اعلام قبلی قرار بود دی ماه امسال این پروژه افتتاح شود، گفت: علی رغم تنگناهای موجود پیش بینی می شود این طرح در نیمه اول سال آینده به بهره برداری برسد.

وی با بیان این که با اجرای این پروژه تعداد موقعیت پارک هواپیما در اپرون فرودگاه اصفهان از 10 به 23 موقعیت افزایش می یابد، اضافه کرد: این افزایش ظرفیت با توجه به موقعیت ویژه فرودگاه اصفهان و جایگزین بودن آن برای فرودگاه های پایتخت و اغلب فرودگاه های کشور می تواند نقش به سزایی در یاری رساند فرودگاه های کشور در موقع بحران داشته باشد.

امجدی در زمینه سرمایه گذاری و مشارکت شرکت فرانسوی وینسی در توسعه فرودگاه اصفهان از رها کردن پروژه توسط طرف فرانسوی خبر داد و تصریح کرد: اتفاقات پس از برجام باعث شده شرکت وینسی اجرای این طرح را به صورت یک طرفه مسکوت بگذارد.

مدیرکل فرودگاه های استان اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: موضوع توسعه فرودگاه اصفهان همچنان یکی از اولویت های شرکت فرودگاه ها و ناوبری هواپیمایی ایران بوده که با استفاده از ظرفیت منابع داخلی در آینده نزدیک کلید خواهد خورد.

انتهای پیام/63064/ج20/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha