قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۸۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فارس من| تولید ۳۰۰۰ میلیارد تومانی پسته در دامغان

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: دامغان شهرستان تولید پسته است و پیش بینی می شود حدود سه هزار میلیارد تومان تولید پسته داشته باشیم.

فارس من| تولید ۳۰۰۰ میلیارد تومانی پسته در دامغان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از سمنان، به دنبال ثبت سوژه ای با عنوان «باغات قهاب رستاق دامغان را دریابید» در سامانه «فارس من»،  موضوع را پیگیری کرد.

در این مطلب آمده است: «باغات قهاب رستاق دامغان را دریابید که به شدت مشکل آب دارند. سرسبزی منطقه به علت کم آبی از دست می رود. مشکل باغداران دامغانی که بخش اعظمی از پسته ایران را تولید می کنند هم پیگیری کنید».

ابوالفضل حسن بیگی، نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی استان سمنان در واکنش نسبت به وضع کشاورزی دامغان، با اشاره به اینکه دامغان شهرستان کشاورزی است، تصریح کرد: دامغان شهرستان تولید پسته است و امسال هم پیش بینی می شود حدود سه هزار میلیارد تومان تولید پسته داشته باشیم.

وی با بیان اینکه وزیر صمت سال قبل نگاه خوبی به ارتقای کیفیت و صادرات داشت، اضافه کرد: در این راستا، درخواست وام از دولت داشتیم و دولت هم موافقت کرد.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه تعدادی از فعالان بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در زمینه کشاورزی اقداماتی انجام داده اند، تصریح کرد: تا رسیدن به حد مطلوب که بتوانیم در ابعاد مختلف، تقسیم بندی و بسته بندی با سایزهای کوچک، متوسط و بزرگ برای صادرات به خارج اقدام کنیم، فاصله زیادی وجود دارد؛ اما این تلاش ها در دستور کار دولت و استانداری سمنان است.

وی با اشاره به اینکه طی دو سال گذشته ارزیابی خوبی از سرمایه گذاری و اقدامات دولت در سطح شهرستان دامغان داشته ایم، اضافه کرد: باید تلاش بیشتری صورت گیرد تا عقب افتادگی دو دهه قبل در شهرستان دامغان جبران شود و بتوانیم در جهت تأمین خواسته ها و مطالبات مردم پاسخگو باشیم.

انتهای پیام/۷۵۰۳۵/م/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha