قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۸۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ستاد اجرایی فرمان امام بازار خود را در اختیار تولیدکنندگان داخلی قرار می دهد

رئیس کمیته اقتصاد دانش بنیان ستاد اجرایی فرمان امام گفت: این ستاد در حوزه¬های مختلف ازجمله، دارو، ساختمان، نفت، گاز و ... دارای بازار ده ها هزار میلیارد تومانی است که در نظر دارد تمام آن را با هدف ایجاد اشتغال و حمایت از تولید ملی در اختیار تولیدکنند ه های داخلی قرار دهد.

ستاد اجرایی فرمان امام بازار خود را در اختیار تولیدکنندگان داخلی قرار می دهد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حمیدرضا امیری نیا رئیس کمیته اقتصاد دانش بنیان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) درباره لزوم عرضه نیازمندی های دستگاه های دولتی و پاسخ به آن ها توسط تولیدکنندگان داخلی، گفت: عرضه نیاز توسط دستگاه های دولتی و اختصاص بخشی از بازار دولت به تولیدکنندگان داخلی، موتور پیشران اقتصاد کشور است و پایداری و توسعه اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: زیرساخت های همچون برگزاری نمایشگاه های دائمی تقاضای فناوری از سوی دولت باید در کشور ایجاد شود. نمایشگاه مذکور می­تواند پلی بین توانمندی و نیاز کشور باشد. از این جهت این نمایشگاه­ها حرکت رو به جلویی به شمار می­رود که بازارهای مختلف کشور می­توانند به آن رجوع کنند. از جمله آن ها ستاد اجرایی فرمان امام است که در چند سال گذشته به این حوزه توجه کرده است و حتی سایت PROBLEM.IR ایجاد شد تا مشکلات در آن طرح شود و فناوران را به رفع آنها تحریک کند.

امیری نیا با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) پیشگام در اختیار قراردادن بازار به تولیدکنندگان داخلی است، گفت: ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه­های مختلف ازجمله، دارو، ساختمان، نفت، گاز و ...  دارای بازار ده ها هزار میلیارد تومانی است که در نظر دارد تمام آن را با هدف ایجاد اشتغال و حمایت از تولید ملی در اختیار تولیدکنند ه های داخلی قرار دهد.

وی ادامه داد: اعتماد به جوانان دانشگاهی، شرکت های دانش بنیان و تولیدکننده های داخلی کلید حل بسیاری از مشکلات کشور است. دستگاه ها و شرکت های دولتی و خصوصی قبل از تصمیم به واردات باید نیازهای خود را از داخل تامین کنند.

رئیس کمیته اقتصاد دانش بنیان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با بیان اینکه اتکاء به داخل راهکار بی اثر کردن تحریم ها است، گفت: تولید ملی و تامین نیازهای فناورانه کشور از مسیر داخل، بی اثر کردن تحریم های اقتصادی را به دنبال دارد. وابستگی کشور به خارج اهرم فشاری برای دشمنان شده است. میزان وابستگی خود در زمینه های استراتژیک را باید کاهش دهیم.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha