قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۷۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دقیقی: بازدید از کمپ اسپایر قطر، نگاه متفاوتی به مسئولان کشور در مورد ورزش می دهد

مسئول پروژه های عمرانی فدراسیون فوتبال از امکانات و بخش های مختلف مجموعه اسپایر در شهر دوحه بازدید کرد.

دقیقی: بازدید از کمپ اسپایر قطر، نگاه متفاوتی به مسئولان کشور در مورد ورزش می دهد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، سعید دقیقی پس از بازدید از کمپ اسپایر قطر، اظهار داشت: فدراسیون فوتبال از طریق فیفا و ای اف سی بودجه های عمرانی مشخصی برای برخی پروژه ها دارد که لازم است از این بودجه ها به بهترین شکل استفاده شود. بر این اساس به دستور رئیس فدراسیون و با همراهی همکار خوبم جناب بابایی از برخی مراکز و مجموعه ها از جمله اسپایر و استادیوم خلیفه دوحه در این سفر بازدید کردیم که اتفاق بسیار خوب و ارزشمندی بود.

مسئول پروژه های عمرانی فدراسیون فوتبال اضافه کرد: استادیوم خلیفه به واقع مثل یک هتل 5 ستاره برای ورزشکاران، ورزش دوستان حتی میهمانان ویژه و شخصیت ها ساخته شده است. کلیه پیش بینی های لازم در این مجموعه صورت گرفته تا با بهترین کیفیت ممکن شاهد برگزاری یک مسابقه فوتبال باشید . حتی به عنوان یک ورزشکار از کیفیت و توانایی خودتان به بهترین شکل استفاده کنید. نحوه ساخت استادیوم، پیش بینی کلیه نیازها و ابزارهایی که می تواند آرامش بیشتر شما را تامین کند همچنین ورودی های مناسب و مشخص برای ورود و خروج تماشاگران که در کوتاه ترین زمان اتفاق می افتد، از جمله شاخصه های این استادیوم است. ما در این ورزشگاه شاهد برگزاری بازی فینال جام باشگاههای جهان بودیم و شرایط حرفه ای برگزاری مسابقه که نشان دهنده آمادگی قطر برای میزبانی از جام جهانی است.

دقیقی در خصوص بازدید از مجموعه اسپایر گفت: ساخت این مجموعه از اوایل هزاره سوم میلادی آغاز شده و در 13 رشته ورزشی فعالیت دارد. نکته قابل توجه نظارت ویژه دولت قطر به صورت مستقیم بر مجموعه اسپایر است. در واقع این مجموعه زیر نظر وزارت ورزش اداره نمی شود بلکه مستقیما تحت نظر دولت قطر فعالیت می کند که نشان دهنده توجه جدی به موضوع ورزش است. باید بگویم اسپایر در مبنای نیازسنجی صورت گرفته در ورزش قطر ساخته شده و دارای کلیه امکانات و زیرساخت های مطلوب و مورد نیاز است. در واقع تلاش کرده اند در رشته هایی که شانس موفقیت دارند استعدادیابی را از سنین پایین شروع کنند و کلیه امکانات لازم در این مجموعه برای رشد و پیشرفت ورزشکاران فراهم است.

وی افزود: پیش بینی امکانات مطلوب برای درمان، ریکاوری، همچنین امکانات فوق العاده اقامتی در سطوح مختلف و توجه به تحصیل همزمان ورزشکاران به شکل حضوری و غیر حضور به وسیله ویدئو کنفرانس، پیش بینی نیازهای ورزشکار در سنین پایین تا بالاترین سطح همگی از موضوعاتی است که به شکل کارشناسی مورد توجه قرار گرفته و واقعا باید از آن الگوبرداری کرد. به عقیده من استفاده از این الگو در کشور ما تنها با اراده مسئولین فدراسیون فوتبال یا حتی وزارت ورزش ممکن نیست. لازم است مسئولین اجرایی کشور از اسپایر بازدید کنند تا نگاه متفاوتی نسبت به ورزش پیدا کنند.

دقیقی در خصوص امکان استفاده از این الگو به منظور ایجاد زیرساخت های مورد نیاز در ورزش کشور نیز تصریح کرد: حقیقت این است که فاصله ما بسیار زیاد است و شاید توان پیاده سازی الگوی مشابهی را نداشته باشیم اما در بعضی حوزه ها می توان الگوبرداری خوبی انجام داد و مواردی را به شکل مشابه ایجاد کرد. در شرایط کنونی به طور مثال مرکز ملی فوتبال ایران شرایط بسیار خوبی دارد هرچند با مجموعه ای مثل اسپایر قابل قیاس نیست اما امکانات حداقلی تیم های ملی را تامین کرده و حتی از مراکز و کمپ های برخی کشورهای دیگر جهان به مراتب پیشرفته تر و کامل تر است. شرایط اسپایر را باید با پیشرفته ترین کمپ های ورزشی جهان مقایسه کنیم که طبیعتا فاصله زیادی با امکانات ما دارد.

وی همچنین در خصوص امکان الگوبرداری از نقشه ها و سازه های به کار رفته در مجموعه اسپایر نیز اظهار داشت: طبیعتا ساخت سازه های مشابه در این مقیاس هزینه های عجیب و غیر قابل تصوری دارد از جمله گنبد اصلی اسپایر و زمین چمن فوق العاده سرپوشیده این مجموعه که در محوطه زیر گنبد بدون ستون ، ساخته شده و برای خود من بسیار قابل توجه و تاثیرگذار بود. با این وجود از همین سازه مشابه در مقیاس بسیار کوچک تر می توان برای ساخت بعضی پروژه های مورد نظر استفاده کرد.

مشاور رئیس فدراسیون فوتبال در پایان ضمن آرزوی سلامتی برای مهدی تاج عنوان کرد: مهدی تاج در این سال ها زحمات زیادی برای فوتبال کشور کشیده و واقعا فشارهای کاری زیادی به ایشان وارد شده است. با این وجود امیدوارم سلامتی خودشان را به صورت کامل به دست بیاورند و با قدرت در مجموعه فدراسیون فوتبال حضور داشته باشند.

انتهای پیام/ش

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha