قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۷۵۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چرا همسرم من را درک نمی کند!

اگر در زندگی روزمره روی راه حل های که منافع طرفین را دربر بگیرد تفکرو تأمل کنید، و به نوعی بازی برنده-برنده باشد از رنجش و دلخوری فاصله خواهید گرفت و می توانید اختلاف نظرها را به تفاهم تبدیل کنید.

چرا همسرم من را درک نمی کند!
همه ما می دانیم که:

میزان زمانی که خانم ها صرف آماده شدن می کنند با میزان زمانی که آقایان صرف این کار می کنند خیلی متفاوت است. و رضا هم از منتظر ماندن و معطل شدن برای رفتن به مهمانی یا هر جای دیگر، ناراحت بود و این دفعه نوبت گلایه رضا بود و به من می گفت: وقتی همسرم میگه من آماده ام تازه نیم ساعت دیگر انتظارطول می کشد. در خانه جنگ داشتند ومهمانی ها هم به اوقات تلخی منجر می شد هر دو نفرشان خسته شده بودند و رضا مرتب با من تماس می گرفت و راهکار می خواست و قبول نداشت به مشاورخانواده مراجعه کند و من هم دوست نداشتم در امور دوستان خیلی نزدیک دخالت کنم. از طرفی تبدیل اختلاف نظر آن ها به یک نقطه تفاهم ذهنم را مشغول کرده بود تا این که فکری به ذهنم رسید به رضا تلفن کردم و گفتم: یک راهکار برایت پیدا کردم. ذوق زده شد گفت: زود باش بگو. گفتم: نمیشه باید خرج کنی. گفت: باشه شام هرجا خواستی مهمان من. قبول کردم و شب رفتیم کافی شاپ. رضا باهوش بود و می دانست من شام نمی خورم. بعد از مقدمات راهکارم را به او گفتم: پیشنهاد می کنم از این به بعد موقع رفتن به مهمانی به جای اینکه غر بزنی و معطل شوی و دلخوری پیش بیاد و بقول خودت مهمانی به هردوی شما مزه ندهد مشغول کار مورد علاقه ات که همان چت کردن در گروه های اجتماعی است بشوی و هرمطلب یا خبر خاصی را که می خواهی سرچ کن اینطور اصلاً متوجه گذشت زمان نمی شوی مهمانی هم خراب نمی شود یک تیر و چند نشان است نظرت چیست؟ یک راهکار خیلی ساده بودکه به نظرش پیش پا افتاده می آمد.

 

این داستان را برایش تعریف کردم: هنگامی که ناسا فضانوردان رابه فضا می فرستاد با مشکلی روبه رو شد. آن ها متوجه شدند خودکارهایی که در زمین استفاده می کنیم در فضا کار نمی کنند. به دلیل نبودن جاذبه زمین جوهر خودکار به سمت پایین جریان نمی یابد و روی سطح کاغذ نمی ریزد. برای حل این مشکل آن ها شرکت مشاورین اندرسون را انتخاب کردند. تحقیقات بیش از یک دهه طول کشید، 12 میلیون دلار صرف شد و در نهایت آن ها خودکاری طراحی کردند که در محیط بدون جاذبه می نوشت، زیر آب کار می کرد، روی هر سطحی حتی کریستال می نوشت و از دمای زیرصفر تا 300 درجه سانتی گراد کار می کرد. اما روس ها راه حل ساده تری داشتند: آن ها از مداد استفاده کردند. بعد از این توضیح رضا موافقت کرد و از روز بعد این کار را انجام می داد و بعداً به من گفت: خیلی جالبه که اصلاً متوجه گذشت زمان نشدم و معطل شدن من را اذیت نکرد، وتازه همسرم می گفت: چه عجب این دفعه برای معطل شدن غرنزدی؟! در واقع با یک راه حل ساده اختلاف نظر برای آن ها به یک نقطه تفاهمی تبدیل شد. اگر در زندگی روزمره روی راه حل های که منافع طرفین را دربر بگیرد تفکرو تأمل کنید، و به نوعی بازی برنده-برنده باشد از رنجش و دلخوری فاصله خواهید گرفت و می توانید اختلاف نظرها را به تفاهم تبدیل کنید.
یک تمرین (یک قدم به پیش):

مواقعی که با طرف مقابلتان، همکارتان، همسرتان و یا دوستتان اختلاف نظر دارید، نظراتتان راروی یک کاغذ بنویسید و دنبال راه حلی که نظر هر دوی شما را تأمین می کند بگردید. امتحان کنید و از نتیجه این کار لذت ببرید. یادمان باشد راه حل مشکلات می تواند خیلی ساده باشد. مسائل را زیاد پیچیده نبینیم.

 زندگی آنلاین

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha