قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۷۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

علت برگزاری رزمایش مشترک در اقیانوس هند چیست؟

معاون عملیات نیروی دریایی گفت: ماهیت مشترک تهدیدات دریایی و تحولات سیاسی بین دولت ها باعث شده که نیرو های دریایی ایران، روسیه و چین بیش از گذشته با یکدیگر همکاری کنند.

علت برگزاری رزمایش مشترک در اقیانوس هند چیست؟

: امیر دریادار دوم غلامرضا طحانی معاون عملیات نیروی دریایی ارتش در جلسه توجیهی رزمایش مرکب دریایی ایران، روسیه و چین که با حضور فرماندهان یگان های روسی و چینی شرکت کننده در این رزمایش برگزار شد، با تبریک ایام میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و سال نوی میلادی به مسیحیان جهان اظهار داشت: شمال اقیانوس هند یکی از مهم ترین آبراهه های جهان بوده و نقش مهمی در تجارت بین الملل دارد.

وی افزود: برقراری امنیت کامل خطوط کشتیرانی در این منطقه، به ویژه در محدوده بین تنگه هرمز، تنگه مالاگا و تنگه باب المندب که به مثلث طلایی مشهور است، از یک سو ضامن حفظ منافع اقتصادی در صحنه جهانی است و از سوی دیگر، همکاری و همگرایی نیرو های دریایی مختلف را می طلبد.

دریادار دوم طحانی با بیان اینکه رزمایش مرکب دریایی سه کشور از اهمیت خاصی برخوردار است، اظهار داشت: کشور های بسیاری در منطقه دریای عمان و اقیانوس هند که از مناطق کلیدی تجارت جهانی محسوب می شود، تردد دارند و به همین جهت حفظ امنیت دریایی در آن بسیار مهم و حیاتی است.

معاون عملیات نیروی دریایی ارتش ادامه داد: ماهیت مشترک تهدیدات دریایی و تحولات سیاسی بین دولت ها برای انجام اقدامات هماهنگ، باعث شده که نیرو های دریایی سه کشور بیش از گذشته با یکدیگر همکاری کنند.

وی با بیان اینکه بالا بردن آمادگی رزمی، دستیابی به امنیت جمعی و تبادل تجربه در حوزه مقابله با تروریسم و دزدی دریایی از اهداف مهم این رزمایش است، عنوان کرد: امیدوارم به نحو مطلوب و شایسته بتوانیم مراحل مختلف طرح ریزی و اجرای این رزمایش مشترک سه جانبه را انجام دهیم.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha