قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۷۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عدم استقبال؛ مشکل عمده مؤسسات قرآنی استان

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی لرستان اظهار کرد: عدم استقبال قرآن آموزان یکی از مشکلات اساسی مؤسسات قرآنی استان است.

عدم استقبال؛ مشکل عمده مؤسسات قرآنی استان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، روح الدین بلواسی ، گفت: در آسیب شناسی هایی که انجام شده متوجه شدیم یکی از مشکلات عمده مؤسسات قرآنی کم شدن استقبال قرآن آموزان نسبت به سال گذشته است.

وی با اشاره به این که کم شدن قرآن آموزان زنگ خطری است که برای ما روشن شده، عنوان کرد: باید علت این که چرا اولویت های قرآنی در خانواده ها کم شده و بیشتر میل دارند که فرزندان خود را در کلاس های متفرقه مانند زبان، چرتکه و ... ثبت نام کنند را پیدا کنیم.

بلواسی تصریح کرد: دستگاه هایی که به مؤسسات مجوز فعالیت داده اند می توانند در جهت بسترسازی برای فعالیت آن ها کارهایی را انجام دهند.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات فرهنگی مردمی قرآن و عترت لرستان فعالیت برخی از مؤسسات قرآنی را منوط به برگزاری دوره های پیش دبستانی دانست و افزود: برخی از این مؤسسات در کنار پیش دبستانی کلاس های آموزشی قرآن در سطح عمومی و تخصصی نیز برگزار می کنند.

وی با اشاره به این که مؤسسات را می توان به دو دسته تقسیم کرد، گفت: برخی از مدیران مؤسسه را در منزل شخصی برپا کرده اند و حتی هزینه های مؤسسه را از جیب خودشان پرداخت می کنند که مشکلی ندارند، اما برخی از مؤسسات استیجاری بوده و در تهیه مکان مؤسسه واقعاً مشکل دارند.

بلواسی با بیان این که اولین دغدغه اکثر مؤسسات وام و کمک مالی است، عنوان کرد: در حال حاضر حداقل شش مؤسسه داریم که وسایلشان در گوشه خانه خاک می خورد و توان مالی برای گرفتن مکان جدید ندارند.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات فرهنگی مردمی قرآن و عترت لرستان با اشاره به این که برخی از فعالان و پیشکسوتان قرآنی تک روی می کنند که باعث ایجاد مشکلاتی برای اتحادیه شده است، بیان کرد: باید به اتحادیه مؤسسات قرآنی به صورت یک صنف نگاه و از آن حمایت کرد.

وی با اشاره به این که در تمام صنوف و اتحادیه ها تمام کارها از کانال اتحادیه انجام می شود، اضافه کرد: متأسفانه امروز در استان این گونه نیست که هر فعالیت قرآنی از کانال اتحادیه صورت بگیرد.

بلواسی ادامه داد: متأسفانه در حال حاضر علاوه بر دستگاه هایی که به صورت مستقیم متولی امور قرآنی هستند، برخی افراد به صورت سلیقه ای عمل می کنند که جایگاه اتحادیه را زیر سؤال برده اند.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات فرهنگی مردمی قرآن و عترت لرستان، با اشاره به این که در شهرهای بزرگ از ظرفیت خیرین قرآنی برای انجام فعالیت ها استفاده می شود، تصریح کرد: ضروری است ما نیز از ظرفیت خیرین، واقفین و نیکوکاران استفاده کرده و آن ها را به سمت انجام کارهای قرآنی سوق دهیم.

وی با اشاره به تشکیل انجمن حافظان قرآن کریم لرستان، اظهار کرد: متأسفانه علی رغم تلاش های فراوانی که صورت گرفته تاکنون موفق به تشکیل انجمن قاریان استان نشده ایم.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha