قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۷۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مقابله با تحریم با تخصص نخبگان دانشگاهی امکان پذیراست

مدیرکل پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی و کاربردی گفت: برای خارج شدن از بحران اقتصادی و مقابله با تحریم باید از تخصص و پتانسیل فارغ التحصیلان و نخبگان دانشگاهی در حوزه صنعت استفاده شود، دانشگاه ها باید بر اساس نیاز کشور فعالیت کنند.

مقابله با تحریم با تخصص نخبگان دانشگاهی امکان پذیراست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد حسین موسی زاده مدیرکل پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی در گفت وگو با ، با بیان اینکه تنها راه خارج شدن از بحران اقتصادی کشور استفاده از پتانسیل فارغ التحصیلان است، گفت: امروزه یکی از مهمترین مشکلاتی که در کشور وجود دارد، مقوله رونق تولید است که برای خارج شدن از بحران اقتصادی در کشور باید از تخصص و پتانسیل فارغ التحصیلان دانشگاهی در حوزه صنعت استفاده شود، البته دانشگاه ها نیز بر اساس نیازهای کشور فعالیت خود را مورد بازنگری قرار دهند.

* تغییرمسیر حرکت دانشگاه های داخلی براساس نیاز کشور

وی افزود: یکی از راهکارهای برون رفت از شرایط بحران اقتصادی این است که به جای نگاه به کشورهای آمریکا و اروپایی، باید مسیر حرکت دانشگاه های داخلی را بر اساس نیاز کشور تغییر دهیم؛ چراکه با راه اندازی دانشکده های مختلف و دریافت بودجه های ناکافی از دولت مشکل اقتصاد نه تنها حل نمی شود، بلکه مراکز علمی و دانشگاه ها نمی توانند انتظاری که از آنان می رود را برآورده کنند.

* مراکز نوآوری یکی از راه های خروج از بحران اقتصادی است

موسی زاده تصریح کرد: به عقیده من مراکز نوآوری در دانشگاه ها یکی از راهکارهای اساسی در خارج کردن کشور از بحران اقتصادی است. در واقع آنها می توانند به عنوان یک پادزهر مناسب وضعیت اقتصادی داخل کشور را متحول کنند، به طوری که باید با استفاده از دانشی که درون کشور وجود دارد، اقتصاد را تغییر داد.

* دانشگاه ها نباید تنها به بودجه ناشی از فروش نفت اکتفا کنند

وی در پایان گفت: دانشگاه ها نباید تنها به بودجه ناشی از فروش نفت اکتفا کنند. باید با استفاده از ظرفیت داخلی، محصولات داخلی را تبدیل به برند کرده و آنها را تجاری سازی کنند.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha