قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۷۱۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مردم؛ برندگان واقعی جشنواره رسانه ای ابوذر

نگاهی گذرا به عناوین و تیترهای ۶۰ اثر برگزیده در چهارمین جشنواره رسانه ای ابوذر، گویای این واقعیت است که برندگان واقعی این جشنواره، مردمی هستند که تریبونی برای بیان خواسته ها یا نقد عملکرد مسوولان ندارند.

مردم؛ برندگان واقعی جشنواره رسانه ای ابوذر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از مشهد، معصومه مومنیان، فعال رسانه ای طی یادداشتی به تبیین ابعادی تازه از «جشنواره رسانه ای ابوذر» پرداخته است.

در این یادداشت آمده است:

گویند عثمان بن عفان، غلامی را با کیسه ای زر به نزد ابوذر(ره) فرستاد و به غلام گفت که اگر این کیسه زر را از تو بپذیرد، آزادی؛ چون غلام با کیسه به نزد ابوذر آمد و اصرار کرد و نپذیرفت، به او گفت که آن را بپذیر! چراکه آزادی من در این است و ابوذر پاسخ داد: آزادی تو و بندگی من!

ساده زیستی، قناعت، صداقت، ظلم ستیزی،  ولایت مداری تا پای جان، مبارزه با رانت، ویژه خواری و فساد، کلماتی قاصر و الکن از شخصیت صحابی بزرگواری است که به گواه جبرئیل(ع) اهل آسمان ها او را بیشتر از اهل زمین می شناسند.

نامگذاری جشنواره ای رسانه ای با عنوان «ابوذر»، شاید به نوعی گوشزد مهم ترین خصوصیات و ملزومات برای خبرنگاران در یک نظام اسلامی است که جای تقدیر دارد.

برگزاری چنین رویدادی که در واقع بستری سالم و به دور از سیاست بازی برای رقابت اهالی خبر و رسانه از تمام سلایق است، عرصه ای را برای رفاقت، همدلی و تشریک مساعی این قشر جهت فریاد مشکلات جامعه و پای کار آوردن مسوولانی که یا نمی دانند یا خود را به نادانی می زنند، فراهم آورده است.

چهارمین جشنواره رسانه ای ابوذر دو روز قبل در مشهد برگزار شد و ۶۰ نفر از اهالی رسانه خراسان رضوی حائز رتبه یا شایسته تقدیر شدند، اما برنده واقعی این فستیوال چه کسانی هستند؟

نگاهی به عناوین و تیترهای برگزیده در این جشنواره، گویای این واقعیت است که برندگان واقعی این جشنواره مردمی هستند که تریبونی برای بیان خواسته ها و مطالبات یا نقد عملکرد مسوولان ندارند.

خلاصه کلام اینکه«ابوذر» نه فقط نام یک جشنواره، که باید تبدیل به یک مکتب فکری و خط مشی عملی برای خبرنگاران شود؛ هر کس در این رقابت رتبه ای کسب کرد، در میان تمام سر و صداها، تشویق ها، تبریک ها و نور فلش دوربین ها، باید به دور از هر غرور و خودشیفتگی، سنگینی مسوولیتی مضاعف را بر شانه های خود حس کند و با تأسی از این صحابی بزرگوار، «ابوذروار» در راه مطالبه حقوق مردم و حمایت از ولایت، نه مرعوب زور و نه بنده زر، استوارتر از قبل به پیش برود.

انتهای پیام/ 70068

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha