قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۷۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عربستان در سال 2019؛ رخدادها و شکست ها

دولت سعودی در سال 2019 با مسائلی دست به گریبان بوده که ماحصل آن را در سال های آتی می توان دید. مجموعه ای از رخدادها که چشم انداز روشنی برای حاکمان ریاض ترسیم نمی کند.

عربستان در سال 2019؛ رخدادها و شکست ها

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، عربستان سعودی در حالی سال ۲۰۱۹ را به پایان می رساند که رخدادهای تعیین کننده و عملکردهای رهبران این کشور چشم انداز مثبتی برای سال های آتی ترسیم نمی کند. 

وبگاه العهد در گزارشی نوشته است که دولت سعودی در حالی سال ۲۰۱۹ را پشت سر می گذارند که تصویری از نقض حقوق بشر و ناکامی ها را به نمایش می گذارد. سیاست های سلبی و متعصبانه ای که دولتمردان سعودی بر پایه غرور و نخوت شدیدا به ادامه آنها اصرار دارند.

حکامی که اداره کشوری مملوء از ثروت را به دست گرفته اما آن را در طبقی از طلا به آمریکایی ها تقدیم کرده اند با این امید واهی که امنیتشان تأمین شود. امیدی که با رسیدن موشک های یمنی به عمق خاک عربستان نابود شد و رؤیای برتری سامانه های دفاعی را علی رغم هزینه های میلیارد دلاری، بر باد داد. اما اتکای دولت سعودی به برخی محافل بین المللی به خصوص دولت آمریکاست که تلاش دارد با صرف هزینه های هنگفت برای خود حاشیه امن تأمین کند.

العهد در ادامه می نویسد که به همین سبب، دولت سعودی در چشم همگان دست به خونریزی و نقض حقوق شهروندان خود می زند. از این رو که در موضوعی مانند قتل خاشقچی، دولتمردان سعودی نشان دادند که ارزشی برای خواسته های جهانی قائل نیستند و در محاکمه نمایشی بن سلمان و نزدیکان وی از هرگونه اتهامی مبری شدند.

این وبسایت در ادامه به تفکیک به مواردی که دولت سعودی در سال ۲۰۱۹ با آن دست به گریبان بوده پرداخته است.

در موضوعی مانند قتل خاشقچی، دولتمردان سعودی نشان دادند که ارزشی برای خواسته های جهانی قائل نیستند و در محاکمه نمایشی بن سلمان و نزدیکان وی از هرگونه جرمی مبری شدند.

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha