قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۷۱۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عیدانه ای از نوع صهیونیستی

رایزن فرهنگی ایران در لبنان یادداشتی با عنوان «عیدانه ای از نوع صهیونیستی » نوشت.

عیدانه ای از نوع صهیونیستی

متن یادداشت عباس خامه یاربه شرح زیر است:

ماجرا از آنجا آغاز می شود که همزمان با جشن های میلاد حضرت مسیح(ع) و در «بیت لحم»، زادگاه اشغالی آن پیامبر صلح و دوستی، «عطاءالله حنا»، سراسقف کلیسای روم ارتودکس بیت المقدس با پاشیدن مواد سمی در مجاورت منزل مسکونی اش مورد سوء قصد و ترور نرم قرار گرفته و در بیمارستان بستری می شود. وی بلافاصله در واکنش به این اقدام جنایتکارانه اعلام می کند که اشغالگران صهیونیست نخواهند توانست ملت فلسطین را به زانو درآورند و خود نیز در دفاع از قدس شریف از پا نخواهد نشست. اما «عطاءالله حنا» کیست؟

عطاءالله حنا متولد ۱۹۶۵ در فلسطین اشغالی و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد در علوم لاهوت(الهیات) از یونان بوده و هم اکنون به عنوان اسقف کلیسای قیامت در بیت المقدس به انجام وظایف دینی خود مشغول است. وی از سال ۲۰۱۰ تاکنون تمام کلیساهای غرب را به دفاع از قدس و مسئله فلسطین فراخواند و از مسیحیان فلسطین اشغالی و همه مسیحیان جهان خواست تا در حمایت و دفاع از فلسطینی های آواره و نیز قدس شریف و مقدسات اسلامی و مسیحی این سرزمین در برابر هتک حرمت های مکرر صهیونیست ها و نژادپرستی آنان مقاومت و مقابله کنند. روحانی مسیحی دلاوری که امروز مسموم شد، پیش از این بارها توسط دشمن صهیونیستی بازداشت و گذرنامه اش برای چندین سال مصادره و از سفر به سوریه و لبنان منع شده بود.

سراسقف عطاءالله حنا در آخرین موضع گیری آتشین و انقلابی اش در دفاع از حریم مقاومت و دبیرکل آن سیدحسن نصرالله و در پاسخ به اظهارات «الیاس عوده»، کاردینال روم ارتودکس بیروت که حزب الله را مسئول پیامدهای بحران اخیر لبنان دانسته بود، فریاد برآورد که: «سخنان کاردینال عوده غیر قابل قبول و غیر قابل توجیه است. جناب سیدحسن و حزب الله در دفاع از سوریه و حضور مسیحیان در این کشور بیش از هر شخصیت دیگری نقش آفرین بودند و ما توهین به جایگاه سید و حزب الله را بر نمی تابیم. چنین اظهاراتی نمی تواند بازگوکننده موضع تمام مسیحیان ارتودکس لبنان و فلسطین و شرق عربی باشد».

کسانی که روز گذشته کاردینال «حنّا» را مسموم کردند، همان افرادی هستند که بذر تفرقه و کشتار طایفه ای، مذهبی و نژادی را در جهان عرب منتشر کرده اند. با مسمومیت وی، در حقیقت ارزش های معنوی، اخلاقی و انسانی، فراتر از کشور، دین و طایفه او، مورد هدف قرار گرفته است. نقشی که کاردینال حنّا در ایجاد همبستگی و یکپارچگی میان مسلمانان و مسیحیان در دفاع از مسجدالاقصی و کلیسای قیامت در بیت المقدس و دیگر اماکن مقدسه  ایفا می کرد، اشغالگران را آشفته کرده است. بنابراین «حنّا»ها برای صهیونیسم زنگ خطرند؛ همان گونه که «شقاقی »ها و «احمد یاسین »ها نیز چنین بودند.
 
عطاءالله حنّا هم اکنون در بیمارستانی در شهر «امان» پایتخت اردن بستری است. وی به رغم سکوت محض و مرگبار حاکم میان مدعیان دروغین آزادی و سازمان های به اصطلاح حقوق بشری جهانی، مورد توجه رسانه ها، انجمن ها و مراکز خبری و حقوقی مستقل و کانون توجه آزادگان، آزادی خواهان و انسان های طرفدار حق و حقیقت قرار گرفته است. فریاد بلند عطاءالله حنا بر ضد ظلم، ستم و بی عدالتی، یادآور پیشینیان و روحانیون ظلم ستیز، مبارزان بزرگ و مدافعان مقاومی همچون: سراسقف کاپوچی، اسقف میشیل صباح، مانوئل مسلم و دیگران است. فریاد آزادی خواهی و ظلم ستیزی «حنا»، پژواک مسیح(ع) در دو هزار و بیستمین سالروز تولدش است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha