قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۶۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رسوب خیزترین منطقه در لرستان کجاست؟

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری لرستان گفت: چولهول رسوب خیزترین منطقه در استان است.

رسوب خیزترین منطقه در لرستان کجاست؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، شیرزاد نجفی ، اظهار کرد: یکی از برنامه‎های سازمان جنگلها و منابع طبیعی جلوگیری از بروز سیلاب و رسوب در دو سد دز و کارون است.

وی ادامه داد: اولین طرح بین المللی با مشارکت کشور ژاپن تحت عنوان جایکا در منطقه درب آستانه شهرستان دورود به صورت مشارکتی انجام می دهیم.

نجفی گفت: در کنار این طرح، برنامه های متنوعی به منظور قرق منطقه، بذر کاری، حفاظت و نهالکاری در الیگودرز، ازنا، دورد و بروجرد که زیرشاخه های کارون هستند عملیات احیایی در حال انجام است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری لرستان اضافه کرد: یکی از اولویت های منابع طبیعی استان جلوگیری از رسوب است که با هماهنگی با آب منطقه ای لرستان در این راستا کارهای خوبی در حال انجام داریم.

وی با بیان اینکه میانگین فرسایش خاک در کشور 16 تن در هکتار بوده و در لرستان بالای 30 تن است، عنوان کرد: رسوب خیزترین منطقه لرستان چولهول پلدختر است که میانگین رسوب در آن 35 تن در هکتار گزارش شده است.

نجفی با اشاره به اینکه در سیل پلدختر بیشتر حجمی که خانه ها را ویران کرد رسوب بود که باید در راستای  حفظ پوشش گیاهی کارهای خوبی انجام دهیم، بیان کرد: برای جلوگیری از رسوب عملیات درختکاری، نهالکاری، بذرکاری و آبخیزداری انجام می دهیم.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha