قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۶۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اتحادیه اروپا: شاید لازم باشد مذاکرات برگزیت تمدید شود

یک مقام ارشد اتحادیه اروپا از احتمال طولانی شدن مذاکرات برگزیت و ضرورت تمدید این گفت وگوها خبر داده است.

اتحادیه اروپا: شاید لازم باشد مذاکرات برگزیت تمدید شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یک مقام ارشد اتحادیه اروپا جمعه گفت این اتحادیه و انگلیس تلاش برای رسیدن به توافق بر سر مسائل تجاری و سایر مسائل مربوط به روابط آینده دو طرف را ادامه خواهند داد و بایستی تمدید مذاکرات به فراتر از سال ۲۰۲۰ را مد نظر قرار دهند.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، «ون در لین»، رئیس کمیسیون اروپا در گفت وگوبا روزنامه فرانسوی «له اکوس» درباره احتمال تمدید موعد این مذاکرات ابراز نگرانی کرد.

انگلیس قرار است روز ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ از اتحادیه اروپا خارج شود. در صورتی که این اتفاق رخ دهد، انگلیس نخستین کشوری است که از این اتحادیه خارج می شود.

مذاکره میان انگلیس و مابقی اعضای اتحادیه اروپا بر سر آینده روابط تجاری، شیلات، آموزش و حمل و نقل تنها بعد از این تاریخ می تواند انجام شود و باید تا پایان سال ۲۰۲۰ به اتمام برسد.

ون در لین گفت: «من درباره زمان کمی که داریم خیلی نگران هستم. به نظرم می رسد که هر دو طرف بایستی به صورت جدی این را در نظر بگیرند که آیا مذاکرات در این زمان کوتاه امکان پذیر است یا خیر.»

وی اضافه کرد: «فکر می کنم معقول است که ارزیابی هایمان را در میانه سال انجام دهیم و در صورت لزوم بر سر تمدید دوره گذار توافق کنیم.»

ون در لین به عنوان رئیس کمیسیون اروپا رهبری نهادی را به عهده دارد که مسئول انجام مذاکرات برگزیت و پیشبرد توافق های تجاری به نیابت از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.

به نتیجه رسیدن چنین توافقاتی معمولاً چندین سال به طول می انجامد و بنگاه های کسب و کار نگران هستند که با پایان سال ۲۰۲۰ انگلیس مجبور باشد بدون توافق با اتحادیه اروپا این اتحادیه را ترک کند.

«بوریس جانسون»، نخست وزیر انگلیس تأکید کرده با هیچ تأخیری در اجرای برگزیت موافقت نخواهد کرد.

در حال تکمیل....

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha