قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۶۳۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

زلزله به بناهای تاریخی استان بوشهر خسارتی وارد نکرده است

استان ها بوشهربوشهر معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: زلزله ۴.۹ ریشتری بامداد امروز شهر کلمه تا این لحظه خسارتی به بناهای تاریخی موجود…

زلزله به بناهای تاریخی استان بوشهر خسارتی وارد نکرده است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نصرالله ابراهیمی روز جمعه در جمع خبرنگاران افزود: تا این لحظه تنها بخشی از دیوار آجری سمت غرب قلعه کلات در شهر اهرم ریزش کرده است که این دیوار نیز چندی پیش به دلیل نشست پی حرکت کرده بود.

وی با اشاره به مرمت قلعه کلات در سال های اخیر اضافه کرد: بخش اعظم این قلعه در ۲ فاز مرمت و مقاوم سازی شده و فاز سوم آن که حیاط است و برای یک سایت فرهنگی طراحی شده بخشی از دیوار آن که فاقد ارزش تاریخی بوده برای تامین حفاظت محیطی یک دیوار طراحی و کار شده است و در طراحی فاز جدید قرار بر بازسازی و مرمت آن بود که به علت ارتفاع و نشست قسمتی از پی آن ریزش کرده و خسارتی به سایر بنای تاریخی وارد نشده است.

ابراهیمی اضافه کرد : طراحی این بخش از قلعه با برداشت های فنی در سال های اخیر صورت گرفته که به دلیل کمبود اعتبار مقاوم سازی مجدد نشده است.

وی ادامه داد: کارشناسان میراث فرهنگی به مناطق زلزله زده اعزام شدند و تا این لحظه خسارت دیگری در این حوزه گزارش نشده است همچنین یگان حفاظت این اداره کل نیز در حالت آماده باش کامل است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha