قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۶۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عراق: گروه های تندرو مرگ رهبرشان ابوبکر البغدادی را فراموش کرده اند؛ آنها برای بازگشت به صحنه تلاش می کنند

سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق در سخنانی گفت که ساختار گروه های تروریستی و تندرو در عراق در حال فروپاشی است و تفکر افراطی نیز بی اثر شده است.

عراق: گروه های تندرو مرگ رهبرشان ابوبکر البغدادی را فراموش کرده اند؛ آنها برای بازگشت به صحنه تلاش می کنند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، تحسین الخفاجی، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق در سخنانی اظهار کرد: با وجود حملات اخیر گروه های تندرو که از راهپیمایی های مردمی عراق سوء استفاده کردند اما این گروه ها در نهایت بودجه و رهبری خود را از دست خواهند داد.

وی افزود: اینگونه به نظر می رسد که گروه های تندرو مرگ رهبرشان ابوبکر البغدادی را فراموش کرده اند و برای بازگشت به صحنه تلاش می کنند.

الخفاجی ادامه داد: میان سلاح ها و تجهیزاتی که اخیرا نیروهای امنیتی عراق کشف و ضبط کرده اند تنها مقدار اندکی سلاح های سبک، بمب های دست ساز و مواد منفجره وجود دارد و این مسأل نشان می دهد که بحران گریبانگیر این گروه ها شده است. علاوه بر این بررسی های سازمان اطلاعات عراق حاکی از آن هستند که ساختار گروه های تندرو در حال فروپاشی است و اندیشه افراطگرایانه تأثیرش را از دست داده است.

از سوی دیگر، نیروهای امنیتی عراق تعدادی خرابکار در کربلا را بازداشت کردند.

یک منبع امنیتی عراقی به شبکه سومریه نیوز گفت، نیروهای امنیتی به محله نقیب در کربلا حمله کرده و تعدادی از خرابکاران را که قصد داشتند با آتش زدن تایرها، ایجاد آشوب به مغازه ها و فروشگاه ها در خیابان سناتر در این استان حمله کنند، بازداشت کردند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha