قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۶۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تبعیت ملت از اسلام اساس انقلاب است 

استان ها مرکزیاراک نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: تبعیت ملت از اسلام، مرجعیت و فقاهت، اساس انقلاب است و تمام برنامه ریزی های کشور باید حول محور این موضوع…

تبعیت ملت از اسلام اساس انقلاب است 

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز جمعه اراک در مصلی بیت المقدس این شهر، افزود: اقتدار و عظمت ایران اسلامی مرهون وجود مرجعیت، امام راحل و مقام معظم رهبری به عنوان نایب برحق امام زمان(عج) است و برای صیانت از دستاوردهای نظام اسلامی پشتیبانی و حمایت قاطع از ولایت فقیه ضروری است.
وی ادامه داد: اقشار مختلف مردم به ویژه مسوولان و کارگزاران نظام باید بیش از پیش در حفظ وحدت و یکپارچگی ملی زیر سایه ولایت مطلقه فقیه بکوشند. 
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به حماسه ۹ دی سال ۱۳۸۸ بیان کرد: ملت آگاه و همیشه در صحنه ایران اسلامی با حضور در راهپیمایی این روز، تمام نقشه های شوم دشمنان را نقش برآب کرد و یکبار دیگر به جهانیان نشان دادکه همواره گوش به فرمان ولی فقیه است و در برابر زیاده خواهی های دشمنان هرگز تسلیم نمی شود. 
آیت الله دری نجف آبادی با بیان اینکه اتفاقات سال ۸۸ از سوی برخی نیروی های روشنفکر برنامه ریزی شده بود، بیان کرد: مقوله روشنفکری به تعبیر مقام معظم رهبری از ابتدا به شکلی غلط در کشور نهادینه شده است و مردم باید تنها در مسیر اسلام فقاهت حرکت کنند. 
وی در ادامه سخنان خود به آلایندگی هوا اشاره کرد و گفت: ۵۰ درصد آلودگی هوا به دلیل تردد خودروها و موتورسیکلت ها است که مدیریت این مهم به مشارکت آحاد جامعه بستگی دارد. 
امام جمعه اراک اظهار داشت: گسترش فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه عمومی، سرمایه گذاری در گسترش خطوط ریلی درون و برون شهری و استانداردسازی خودروهای تولید داخل از دیگر عوامل کاهش آلودگی هوا است که باید مورد توجه مسوولان مربوطه قرار گیرد.
وی حفظ هوا، آب و زمین پاک را از آموزه های دینی عنوان کرد و گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهرها باید به جای بازی های سیاسی به فکر مدیریت صحیح باشد و د در راستای جلوگیری از آلوده سازی سفره های زیرزمینی کوشش کنند. 
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار داشت: جانمایی صنایعی همچون پالایشگاه، پتروشیمی و نیروگاه شازند نیز غیر اصولی است و این صنایع آلاینده باید به جای غرب، در شرق شهر اراک راه اندازی می شدند. 
آیت الله دری نجف آبادی افزود: پالایشگاه شازند اکنون روزانه بیش از ۸۰۰ تن گوگرد را به بنزین یورو چهار تبدیل کرده و میزان تولید مازوت این واحد کمتر از ۹ درصد است در صورتی که تولید مازوت پالایشگاه های کشور ۳۲ درصد است که این مهم نشان از حساسیت این واحد پالایشگاهی به هوای پاک استان دارد. 
وی در خطبه اول نماز جمعه نیز تقوای الهی را اساس اسلام عنوان کرد و گفت: افراد با تقوا در صورتی که شایستگی لازم را در خود نمی بینند از پذیرش مسوولیت در جامعه پرهیز می کنند. 
نماز عبادی سیاسی جمعه در ۳۳ نقطه استان مرکزی اقامه می شود.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha