قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۶۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نیروی دریایی پاکستان موشک های ضدناو آزمایش کرد

نیروی دریایی پاکستان روز جمعه موشک های ضد ناو با قابلیت شلیک از شناور جنگی و زیردریایی را در آب های آزاد شمال دریای عمان (دریای عرب) آزمایش کرده است.

نیروی دریایی پاکستان موشک های ضدناو آزمایش کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رسانه های پاکستان به نقل از بیانیه رسمی نیروی دریایی این کشور اعلام کردند: این موشک ها از شناورهای تندرو جنگی و زیردریایی شلیک شده و قادر به انهدام اهداف خود از سطح دریا به دریا و سطح دریا به زمین است.

پاکستان در زمینه تولید موشک های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته ای موفقیت های زیادی دست یافته است.

پاکستان انواع موشک کروز « بابر» را در اختیار دارد که از زمین و دریا به سمت هدف شلیک می شوند و به تازگی پیشرفته ترین مدل موشک کروز با نام «رعد» نیز در اختیار ارتش این کشور قرار گرفته است که قابلیت شلیک از جنگنده به سمت هدف را دارد.
دریادار «ظفر محمود عباسی» فرمانده نیرو دریایی پاکستان که در مراسم آزمایش موشک ها حضور داشت، گفت : نیروهای این کشور آماده مقابله با هر نوع تهاجم خارجی به قلمرو آبی پاکستان هستند.اواسط شهریورماه امسال با تشدید تنش ها میان رقبای سنتی جنوب آسیا بر سر کشمیر و اعلام آماده باش نیروی دریایی هند، پاکستان اقدام به چند رزمایش نظامی در سواحل «کراچی» کرد.
نیروهای مسلح پاکستان در تلاش برای افزایش توان نظامی و دفاعی خود، همواره می کوشند تا در زمینه توانایی های موشکی و نظامی، از همسایه و رقیب سنتی خود هند در شبه قاره، عقب نمانند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha