قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۶۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آخر هفته پرجلسه استاندار خراسان شمالی / از میهمان خاص تا گلایه خاص!

استاندار خراسان شمالی روزی با تعدد جلسات را پشت سر گذاشت که دیدار با یک میهمان خاص و ابراز یک گلایه خاص شاید مهم ترین اتفاقات این جلسات بود.

آخر هفته پرجلسه استاندار خراسان شمالی / از میهمان خاص تا گلایه خاص!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از بجنورد استاندار خراسان شمالی با برگزاری جلسات متعدد دستوراتی را به مدیران و فعالان بخش های مختلف داد تا آخر هفته جلسه ای را پشت سر گذاشته باشد.

محمدعلی شجاعی در نخستین جلسه خود با فعالین و سرمایه گذاران حوزه دام داری و دام پروری با بررسی ۳ طرح سرمایه گذاری در این بخش در حوزه احداث دامداری های ۷ هزار و ۳ هزار راسی و اجرای طرح میدان عرضه دام اظهار کرد: تسهیلات بانکی سرمایه گذاران باید پس از ۱۵ روز از تکمیل مدارک به آنها واگذار شود و مجوزهای مربوط به ساخت این پروژه های سرمایه گذاری با برگزاری جلسه ای به نتیجه برسد.

وی افزود: اجرای طرح میدان عرضه دام نه فقط برای خریدوفروش دام بلکه برای تکمیل زنجیره عرضه دام باید مجموعه ای مدرن و دارای جزئیات مختلف را مدنظر قرارداد.

استاندار خراسان شمالی سپس در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان شمالی بار دیگر بر تلاش مدیران برای دریافت اعتبارات از مرکز تأکید کرد و گفت: پیگیری کارهای عقب افتاده استان در تهران باعث رفع کمبودها می شود و باید ارتباطات مدیران با مجموعه وزارتخانه ها و سازمان ها قوی شود و اعتبارات لازم برای استان به تصویب رسیده و اختصاص یابد.

وی همچنین از انعقاد قرارداد سرمایه گذاری 5 هزار میلیارد تومانی با موسسه ملل خبر داد. موسسه ای که حامی اصلی برگزاری رقابت های جام باشگاه های کشتی جهان در بجنورد بود و در سفر رئیس جمهور به خراسان شمالی نیز تفاهم نامه هایی برای سرمایه گذاری در استان به انعقاد رسانده بود.

شجاعی در انتها نیز سخن به انتقاد علیه ایمیدرو گشود و گفت: این شرکت مسئولیت های اجتماعی و امنیتی خود را در حوزه معدن آلبلاغ عملی نکرده و باید پاسخگوی این وضعیت باشد.

گفتنی است معدن آلبلاغ طی هفته گذشته شاهد فوت یکی دیگر از کارگران حفاری های غیرمجاز این منطقه بود.

استاندار خراسان شمالی پس ازاین جلسات، به نشست مشترک با فاطمه هاشمی رفسجانی پرداخت و در خصوص موضوعات بیماران خاص استان تبادل نظر کرد.

فاطمه هاشمی رفسنجانی که دختر اکبر هاشمی رفسنجانی است، ریاست بنیاد ملی امور بیماری های خاص را از سال 84 بر عهده دارد.

در  این جلسه شجاعی با بیان برخی از توانمندی های استان در حوزه های مختلف پرداخت و گفت: این استان دارای رتبه سوم کشور در تولید زعفران، رتبه ششم انگور و پنجم نوغانداری در کشور را داراست و ظرفیت های خوبی در دام پروری سبک و سنگین برای توسعه دارد.

وی در این جلسه نیز به برگزاری رویدادهای کشوری در خراسان شمالی تأکید کرد. رویدادهایی که این روزها برشمار آن افزوده است، از میزبانی جشنواره تولیدات مراکز استان های صداوسیما تا برگزاری رقابت های ورزشی همچون جام باشگاه های کشتی جهان و رقابت های بین المللی کشتی پهلوانی و همچنین تدارک برای میزبانی محافلی همچون اجلاس سراسری نماز ازجمله این اقدامات است.

استاندار خراسان شمالی اما در جلسه ای دیگر با حضور رئیس بنیاد امور بیماری های خاص بر افتتاح کلینیک بیماران خاص استان تا 22 بهمن تأکید کرد و خواستار انجام همزمان اقدامات زیرساختی درمانی همچون قرارداد با بیمه ها و تأمین نیروی انسانی لازم شد.

فاطمه هاشمی رفسنجانی نیز در انتها شاید یکی از خواسته های استاندار را اجابت کرد و از امکان میزبانی خراسان شمالی از ورزشکاران قهرمانی یکی از رشته های ورزشی بیماری ها خاص خبر داد.

استاندار خراسان شمالی که این روزها با برخی از تغییر و تحولات در مناصب اداری استان و شهرستان دوباره مواضع مختلفی را از سوی دیگران شاهد بود، این روزها به فکر برگزاری رویدادهای ملی در استان است و شاید مسیری که برای هدایت استان طراحی کرده بود را توانسته به پیش برد.

شجاعی در آخرین جلسه شب گذشته خود نیز به موضوع نان و نانوایی ها پرداخت و در جلسه کارگروه آرد و نان استان با تأکید بر لزوم حمایت از نانوایی ها خواستار ارائه راه های دیگری به جز افزایش قیمت نان در استان شد تا بتوان به چرخه اقتصادی نانوایی ها استان نیز کمک کرد.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha